Zegar na rondzie Matecznego odmierzy czas do siatkarskich ME

Na rondzie Matecznego stanie podobny zegar jak w 2015 oku fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek 16 maja, dokładnie na 100 dni przed pierwszym meczem mistrzostw Europy siatkarzy, na rondzie Matecznego zostanie uruchomiony zegar, który będzie przypominał o zbliżającej się wielkimi krokami imprezie. Poznamy również krakowskich ambasadorów turnieju.

W samo południe

W uroczystości uruchomienia zegara wezmą udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Po specjalnym odliczaniu zegar zostanie uruchomiony w samo południe.

Mistrzostwa rozpoczną się 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie meczem Polska-Serbia. Kolejne spotkania będą odbywały się w Gdańsku, Katowicach, Szczecinie i Krakowie. Pod Wawelem odbędzie się najwięcej, bo aż 14 spotkań – sześć grupy C z Rosją, Bułgarią, Słowenią i Hiszpanią, po dwa play-offy, ćwierćfinały i półfinały oraz spotkanie o mistrzostwo Europy i brązowy medal.

Na 100 dni przed mistrzostwami mamy poznać ich krakowskich ambasadorów. Nazwiska na razie skrywane są w tajemnicy. – Są to znakomite postaci polskiej i krakowskiej siatkówki – mówi Janusz Uznański, rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Tam, gdzie przecinają się szlaki

Zegar odmierzający czas do sportowej imprezy nie stanie na rondzie Matecznego po raz pierwszy. W czerwcu 2015 roku rozpoczęło się w tym miejscu odliczanie do mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

– To miejsce, w którym kumuluje się ruch naszego miasta, także międzynarodowy. Tu przecinają się szlaki z północny na południe i ze wschodu na zachód – tłumaczy decyzję o wyborze lokalizacji Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne