Zieliński: Filipiak rozmawia z innymi? Zazwyczaj wiem to z doniesień mediów

Jacek Zieliński fot. Paweł Sułkowski/LoveKraków.pl

We wtorkowym wywiadzie, który ukazał się m.in. na LoveKraków.pl, prof. Janusz Filipiak powiedział, że obecny szkoleniowiec pierwszego zespołu wie o toczących się rozmowach z innymi trenerami. – Zazwyczaj wiem to z doniesień medialnych – odpowiedział na pytanie o te słowa prezesa Jacek Zieliński, który spotkał się z dziennikarzami przed meczem Jagiellonia-Cracovia.

Pasy przygotowują się do meczu 29. kolejki z Jagiellonią w Białymstoku (sobota, godzina 18). Trener przekazał dobre informacje związane ze zdrowiem zawodników. – Na trzy dni przed meczem sytuacja jest taka, że nie będzie mógł zagrać tylko Miroslav Covilo – poinformował trener. Do Białegostoku trener zabierze 19 piłkarzy.

Cracovia na mecz z liderem wyjedzie już w czwartek rano. – Chcemy zminimalizować trudy podróży i nie jechać w Wielki Piątek dziewięć godzin. Na noc z czwartku na piątek zatrzymamy się pod Płońskiem, a wieczorem w piątek dojedziemy do Białegostoku – mówi Jacek Zieliński.

„Mam spokojny sen”

We wtorek prof. Janusz Filipiak był pytany o sytuację trenera. Zespół co prawda przełamał się wygrywając ze Śląskiem Wrocław, ale do końca będzie walczył o utrzymanie. Pytany o przyszłość trenera prezes Pasów najpierw powiedział, że chce, by wypełnił kontrakt obowiązujący do czerwca 2019 roku, a potem, że chce, by został do końca sezonu. Stwierdził również, że rozmowy z innymi trenerami są prowadzone, a Zieliński o nich wie.

– Jestem na tyle doświadczonym trenerem i człowiekiem, że mam spokojny sen i skupiam się na pracy z drużyną. Często posiłkuję się informacjami mediów, ale nie sprawdzam tego, bo taki jest los każdego trenera. Naszym zadaniem jest utrzymać drużynę w takiej dyspozycji, jak w pierwszej połowie ze Śląskiem – odpowiedział trener Pasów.

– Cały czas mam wewnętrzy spokój i nie zaprzątam sobie głowy doniesieniami mediów. Z prof. Filipiakiem jestem cały czas w kontakcie, rozmawiamy na bieżąco. O sprawach, które są w prasie, czasami wiem trochę wcześniej – dodał na spotkaniu z dziennikarzami.

Zapytany jeszcze raz, czy o rozmowach z innymi szkoleniowcami wprost powiedział mu prof. Filipiak odpowiedział krótko: - Zazwyczaj wiem to z doniesień mediów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne