Złota młodzież Juvenii

fot. Juvenia

Juvenia młodzieżom stoi. Zawodniczki i zawodnicy Juvenii wywalczyli podwójne mistrzostwo Polski. W sobotę drużyna dziewcząt do lat 16 wygrała w Rumi trzeci z rzędu turniej i zapewniła sobie tytuł najlepszej drużyny w kraju. W niedzielę przy Błoniach po złoto sięgnęli krakowscy juniorzy, wygrywając finałowy turniej w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby.

„Juvenia Kraków pod kątem szkolenia młodzieży powoli wyrasta na lidera w kraju. W ostatnich latach juniorzy i kadeci regularnie sięgają po medale mistrzostw Polski, ale jeszcze nie zdarzyło się, by w jeden weekend młode Smoki dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium. Ojcem chrzestnym obu tytułów jest trener Łukasz Kościelniak – motor napędowy szkolenia młodych rugbistów i rugbistek w Małopolsce” – chwali się krakowski klub.

Krakowianki, po dwóch wygranych turniejach, były zdecydowanymi faworytkami finałowych zmagań i nie zawiodły oczekiwań. W fazie eliminacji pewnie pokonały Tygrysice Sochaczew 29:5 i KS Budowlane Łódź 31:0. W półfinale, tą samą różnicą punktów, odprawiły Arkę Rumię Gladiatorki, a w decydującym starciu nie dały szans Atomówkom BBRC Łódź, triumfując 31:7.

Długa podróż i kolejna radość

Trener Kościelniak nie miał wiele czasu na świętowanie. Po sobotnich zmaganiach w Rumi musiał szybko wracać do Krakowa, gdzie w niedzielę odbył się finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w rugby 7. Młode Smoki od początku były poza zasięgiem rywali, pokonując kolejno Husar Bolesławiec 40:0, Budowlanych Lublin 45:7 i w półfinale, Legię Warszawa 31:0.

Finał z Orkanem Sochaczew miał być zaciętym starciem dwóch pretendentów do mistrzowskiego tytułu, ale gospodarze zmagań postanowili napisać swój własny scenariusz. – Czasem w finale potrzeba trochę szczęścia. Dziś nie było nam ono potrzebne, bo pokazaliśmy, że jesteśmy zdecydowanie lepsi – mówił trener naszej drużyny.

Rugbyści Juvenii zdominowali również wybory na najlepszą siódemkę cyklu mistrzostw Polski. Aż sześciu zawodników wybranych w głosowaniu trenerów reprezentuje Juvenię, a jeden gra dla Orkana Sochaczew.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne