Złota Rękawica Wisły. Mistrzowie olimpijscy nagrodzą najlepszego juniora

Złota rękawica i puchar dla najlepszego juniora zawodów fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Od 13 do 15 grudnia na obiektach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków odbędzie się XXXIX Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Złotą Rękawicę Wisły”. Wystąpią w nim zawodnicy z pięciu krajów.

W hali przy ulicy Reymonta 22 zobaczymy około stu bokserów z wielu polskich klubów, a także przedstawicieli Francji, Ukrainy, Azerbejdżanu i Słowacji. Będą walczyć w dwóch kategoriach: junior i senior (od 49 do +91 kilogramów).
– Tym razem zrezygnowaliśmy z pojedynków kadetów. Powody są dwa: nie chcemy ich przemęczać i myślimy dla nich o innym turnieju, a także chcemy, by zawody miały większą dynamikę. W poprzednich latach walki trwały nawet do 1 w nocy – tłumaczy Piotr Snopkiwski, prezes Małopolskiego Związku Bokserskiego i jeden z organizatorów turnieju.
Patronat mistrzów
Zwyciężcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetki złotej rękawicy, medale, dyplomy, puchar i nagrody rzeczowe. Złota Rękawica Wisły trafi do najlepszego juniora, a Nagroda Teofila Kowalskiego do najlepszego technika zawodów.
– Zapowiedzieli swój przyjazd do Krakowa i w niedzielę będą wręczać nagrody – informuje Artur Kowalski, dyrektor zawodów.
Na dużej, złotej rękawicy znajdą się podpisy patronów sportowych imprezy, mistrzów olimpijskich Mariana Kasprzyka (1964) i Jerzego Rybickiego (1976).
W tym roku na ringu nie zobaczymy Jarosława Iwanowa, zawodnika TS Wisła Kraków i aktualnego mistrza Polski w kategorii do 57 kilogramów.
Puchar ufundował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który objął turniej honorowym patronatem.
– Mam drobną kontuzję i teraz odpoczywam. Przygotowania są podporządkowane do turniejów kwalifikacyjnych na igrzyska olimpijskie. Pierwsza szansa na zdobycie przepustki już w marcu w Londynie – mówi Iwanow.
Zapowiada, że pojawi się jako kibic i będzie pomagał zawodnikom Białej Gwiazdy, udzielając cennych wskazówek.
Program turnieju (stara hala Wisły, ul. Reymonta 22):
piątek, 13 grudnia
godz. 15 - otwarcie zawodów i początek walk
sobota, 14 grudnia
godz. 11 - walki przedpołudniowe
godz. 16 - walki popołudniowe
niedziela, 15 grudnia
godz. 11 - początek walk finałowych i wręczenie nagród

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne