Złoto Wisły Can-Pack Kraków!

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały Artego Bydgoszcz 53:48 w trzecim meczu finałowym i tym samym zostały po raz trzeci z rzędu mistrzyniami Tauron Basket Ligi Kobiet. Jest to 25 złoto w historii klubu.

W spotkaniu przed własną publicznością Wisła Can-Pack Kraków musiała postawić kropkę nad i. Z Bydgoszczy przywiozła dwa zwycięstwa, pokazując, że lider sezonu zasadniczego Artego Bydgoszcz nie jest jej straszny. Trzeci mecz finałowy potwierdził jednak, że poziom obu ekip jest niezwykle wyrównany. Na półmetku na tablicy wyników był remis po 28. Pierwszą kwartę wygrały przyjezdne 16:12, drugą takim samym stosunkiem punktów gospodynie.

Po zmianie stron Wisła dążyła do zadania ostatecznego ciosu. W barwach Artego po raz kolejny w starciu finałowym zawiodła liderka Julie McBride. Wśród krakowianek wyróżniającymi się postaciami były Justyna Żurowska-Cegielska i Yvonne Turner, które w kluczowych momentach dopisywały do dorobku gospodyń cenne punkty. W trzeciej kwarcie Biała Gwiazda prowadziła już 10 punktami, lecz w końcówce Amisha Carter po akcji 2+1 zniwelowała stratę do 7.

Bydgoszczanki miały 10 minut, by przedłużyć swoje nadzieje na złoto. Zamiast skupić się na zdobywaniu kolejnych punktów, dawały upust swoim frustracjom. Wisła konsekwentnie zdobywała punkty, kontrolując przy tym wynik. Artego robiło co mogło, by odrobić straty, lecz nie było wstanie odebrać już rozpędzonym krakowiankom mistrzostwa.

Wisła Can-Pack Kraków – Artego Bydgoszcz 53:48 (12:16, 16:12, 14:7, 11:13)

Wisła: Turner 19, Żurowska-Cegielska 14, Stallworth 10, Ziętara 4, Szott-Hejmej 3, Nicholls 3, Ouvina 0.

Artego: Carter 13, Międzik 10, Reid 9, Koc 6, McBride 4, Morris 4, Pawlak 2.