Skowronek: Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie miałem obaw

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
14 listopada z posadą szkoleniowca Białej Gwiazdy pożegnał się Maciej Stolarczyk. Zastąpił go Artur Skowronek, który dotąd miał dwa epizody w ekstraklasie. O godzinie 12.30 rozpocznie się prezentacja nowego trenera, który będzie miał za zadanie utrzymać zespół w ekstraklasie. Po 15 meczach drużyna jest ostatnia, przegrała siedem ostatnich meczów w lidze.
12:55
KONIEC KONFERENCJI. O godzinie 16.30 w Myślenicach rozpocznie się otwarty trening z nowym trenerem.
12:52
Skowronek o zmianach w sztabie: Dołączy mój asystent Dawid Szulczek i trener bramkarzy Grzegorz Żmija.
12:50
12:48
Skowronek: Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie miałem obaw. Było mi jednak miło, gdy dostałem telefon od fantastycznego klubu.
12:46
Skowronek o potencjale Wisły: To nie jest jej miejsce. Piłkarze muszą z dużą ochotą przychodzić do pracy, cieszyć się grą i rozwijać.
12:46
Pomysł Skowronka na Wisłę: Musimy zacząć od poprawy gry w obronie, by potem budować kolejne fundamenty. W życiu jestem ofensywny i pomysłem będzie taka gra. To zaproponuję piłkarzom. Myślę, że już ze Śląskiem Wrocław zobaczymy, w jaki sposób chcemy grać.
12:43
Obidziński: Umówiliśmy się z trenerem Stolarczykiem, że szczegóły rozstania w najbliższym czasie zostaną bez komentarza . Kontrakt ze Skowronkiem obowiązuje do końca sezonu. Nie ma zapisanej opcji przedłużenia, ale będzie czymś naturalnym, by rozmawiać dalej.
12:44
Obidziński: Nie podjęlibyśmy decyzji o zatrudnieniu kolejnego trenera bez analizy. Czekaliśmy na prezentację od trenerów, na pomysły wyjścia z kryzysu. Odpowiedzialni za stronę finansową mieli czas na wyważenie ryzyka związanego ze spadkiem i podjęcie działania. Wynik analizy wskazał konieczność zmiany.
12:42
Skowronek: Prezes wystawił mi laurkę, ale nic nie zmieni się od pstryknięcia palcem. Wierzę jednak, ze po każdej burzy wychodzi słońce. Liczę, że z piłkarzami stworzyny relację, którą mieli ze Stolarczykiem. Trzeba obudzić ich potencjał. Musimy realizować małe cele.
12:39
Artur Skowronek: Bardzo dziękuję za zaufanie. Podczas rozmów z ludźmi Wisły poczułem mocny charakter, widzę wojowników.
12:38
Obidziński: Doświadczenie trenera w wychodzeniu z trudnych sytuacji, jak i zaplecze merytoryczne jest w pełni przekonywujące.
12:36
Obidziński: Wyszło nam, że jednynym rozwiązaniem jest w tym momencie zmiana szkoleniowca. Jako jedyny klub w ekstraklasie mamy doświadczenie pracy z najlepszymi trenerami na świecie. Mamy mistrza Anglii, uczestnika finału Ligi Mistrzów. Skowronek zaprezentował najlepszy plan odbudowy drużyny i pozycji w lidze. Rozmawialiśmy z kilkoma trenerami.
12:35
Obidziński: Po długich analizach postanowiliśmy o zmianie. To w naszym przekonaniu decyzja niezbędna i konieczna, by dalej realizować strategię odbudowy klubu.
12:35
Obidziński: Maciej Stolarczyk został zwolniony z obowiązku prowadzenia drużyny. Pragnę mu gorąco podziękować za 514 dni spędzonych przy Reymonta. Połowa była obarczona niepewnością, czy kolejny dzień nie zakończy się upadkiem klubu. Mimo wszystko wstawał i trenował drużynę, a oni mu wierzyli i grali w najtrudniejszym sezonie Wisły w historii.
12:31
Tabliczka z nazwiskiem już czeka na Skowronka

12:28
Za chwilę zaczynamy. Najpierw jednak swój czas będą mieć fotoreporterzy. Dopiero po zdjęciach usłyszymy konkrety. Między innymi o dłogości umowy.
12:10
Tak zmianę warty przy Reymonta skomentował wiceprzewodniczący rady nadzorczej:

12:06
W powitalnej konferencji weźmie udział także pełniący obowiązki prezesa klubu Piotr Obidziński.
12:03
Kim jest nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy? Przeczytaj nasz tekst o "Palniku" ->>
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne