Zmiany na stadionie Wisły. Radni odwlekają decyzję o konsultacjach

Sesja Rady Miasta Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rada miejska nie podjęła w środę decyzji o konsultacjach społecznych dotyczących zmian na stadionie Wisły i obszaru wokół niego. Jeszcze w lutym odbędzie się drugie czytanie projektu uchwały i głosowanie.

Radny Andrzej Hawranek, który w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej złożył i referował projekt uchwały, podkreślał. że konsultacje w najbliższym czasie są potrzebne. Uchwała ma zobowiązać prezydenta do przedstawienia koncepcji, o których można będzie dyskutować.

Prezes Socios Wisła Kraków Piotr Leśkiewicz zwrócił uwagę, że można zgłosić wniosek o konsultacje społeczne, gdy uzyska się poparcie 300 osób. Socios w ostatnich dniach zebrało około 11 tysięcy podpisów pod petycją do prezydenta Jacka Majchrowskiego.

– Zwracam się z prośbą o doprowadzenie do konsultacji, bo mówimy głosem wielu osób, nie tylko kibiców – mówił Leśkiewicz.

Grupa radnych złożyła wniosek o rozpatrzenie w trybie dwóch czytań. Rada poparła go - za głosowało 39 radnych, nikt nie był przeciw i nie wstrzymał się od głosu. Drugie czytanie planowane jest na kolejnej sesji, która odbędzie się 26 lutego. Wnioskodawcy planują złożyć autopoprawkę, by ustalić realne terminy konsultacji. W pierwszej wersji projektu uchwały miały się zakończyć nie później niż 1 czerwca i trwać co najmniej 90 dni.

Gorące dyskusje o stadionie

– Cały czas toczy się postępowanie na zakup praw autorskich i projekt zmian. Żadne prace nie zostały zlecone, nic nie jest przesądzone. Rozmawialiśmy o pomysłach. Forma parkingów - podziemne czy naziemnie - też nie jest przesądzona – podkreślał we wtorek Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Projekt uchwały zyskał pozytywne opinie prawną i komisji sportu. Negatywnie wypowiedział się o niej prezydent. O zmianach na stadionie Wisły i konsultacjach radni i urzędnicy rozmawiali we wtorek na posiedzeniu komisji sportu.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne