Znamy komplet uczestników XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Reprezentacja Polski, Argentyna, Iran oraz Tunezja. Tak wygląda lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

XVIII edycja Memoriału odbędzie się w Tauron Arenie w dniach 9-11 lipca. O zwycięstwo będą rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio.

Przedsmak przed igrzyskami

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. Ostatnio podali do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy. Dziś skład turnieju zamyka Tunezja. Taki dobór oznacza, że w Tauron Arenie zobaczymy 4 z 12 ekip z turnieju siatkarskiego na igrzyskach w Tokio.

– Cieszę się, że w Memoriale zagrają tylko te drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio – mówi Jerzy Mróz, Prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Dodatkowo jest mi bardzo miło, że będziemy gościć Tunezyjczyków, których reprezentację prowadził przecież Hubert Wagner. To dla nas wszystkich okazja do wspomnień i realizacja celu, który sobie zakładaliśmy przy tworzeniu Memoriału – ciągłego wspominania naszego wielkiego trenera i przypominania o nim młodszym pokoleniom – dodaje prezes.

Komplety sprzedanych biletów

W 2019 roku Memoriał Wagnera spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wypełniona krakowska hala robiła wrażenie nie tylko na gościach z innych krajów, lecz także gospodarzach. Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad 43 tysiące widzów (w czwartek 13200, w piątek i w sobotę komplet, czyli 15006).

Teraz organizatorzy dopinają ostatnie szczegóły, wkrótce zostaną podane informacje dotyczące startu sprzedaży biletów.

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo ważna. To nie tylko dla biało-czerwonych kluczowy sprawdzian przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego już 25 lipca 2020 roku w Tokio. I co ciekawe, właśnie rywal z Memoriału – Iran – będzie naszym pierwszym przeciwnikiem w Japonii.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne