Znamy terminarz ekstraklasy. Derby już w sierpniu

fot. JG

15-16 lipca rozpocznie się sezon 2017/2018 Lotto Ekstraklasy. W pierwszej kolejce Cracovia i Wisła zmierzą się z tymi samymi rywalami, co przed rokiem. Białą Gwiazdę czeka wyjazd do Szczecina, a Cracovia podejmie Piasta.

Koniec sezonu pod koniec maja

W nadchodzących rozgrywkach wystąpi 16 drużyn. Najpierw rozegrają one 30 meczów w fazie zasadniczej, a następnie tabela podzielona zostanie na grupę mistrzowską i spadkową. Nowością ma być brak dzielenia punktów.

Sezon zasadniczy zakończy się 7-8 kwietnia, a mistrza Polski poznamy najpóźniej 19-20 maja. Z uwagi na mistrzostwa świata w Rosji, rozgrywki muszą zakończyć się wcześniej niż w tym roku.

Pierwszy mecz Wisły odbędzie się w Szczecinie. Krakowianie zagrają z zespołem prowadzonym przez ich byłego trenera Macieja Skorżę, a w bramce Portowców może stać Łukasz Załuska, który w czwartek odszedł z Wisły i związał się z Pogonią dwuletnim kontraktem.

Cracovia zacznie u siebie z Piastem Gliwice. Meczem z tym rywalem rozpoczynała i kończyła ostatni sezon.

Dwa derbowe mecze jeszcze w tym roku

Derby Krakowa, czyli mecz, który najbardziej interesuje kibiców w naszym mieście, zaplanowane są w piątej kolejce (12-13 sierpnia) przy Reymonta. Trybuna gości zostanie jednak pusta, bo kibice Cracovii muszą odpokutować karę za zdemolowanie sektora w meczu, który odbył się w grudniu. Derby przy Kałuży zaplanowane są z kolei na 13 grudnia.

Pełny terminarz dostępny jest W TYM MIEJSCU

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne