Znamy trasę 16. PZU Cracovia Maraton [Mapa]

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Wielu biegaczy od kilku tygodni wypytywało o to, kiedy znana będzie trasa kolejnej edycji Cracovia Maraton. We wtorek, na 61 dni przed imprezą, poznaliśmy szczegóły. Tak jak przed rokiem, zawodnicy i zawodniczki przebiegną dwie pętle i będą rywalizować wśród pięknych krakowskich zabytków, z historią w tle! Trasa tegorocznego maratonu jest identyczna jak w 2016 roku.

Do wtorku, do godziny 17 zapisało się 6237 maratończyków, a 5167 uregulowało już opłatę startową. 16. PZU Cracovia Maraton odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia i będzie zwieńczeniem kolejnych trzydniowych Krakowskich Spotkań Biegowych. Start i meta najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie usytuowane będą na Rynku Głównym.

30 kwietnia 2017 roku maratończycy będą mieć w zasięgu wzroku jednak nie tylko Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale też najnowocześniejsze obiekty, takie jak Tauron Arena Kraków czy Centrum Kongresowe ICE Kraków. 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJZ historią w tle

Cracovia Maraton wyróżnia to, że trasa prowadzi po historycznych krakowskich ulicach, w centrum naszego pięknego miasta. – Biegnie w samotności, monotonia i wiatr to najgorsze, co może spotkać maratończyka. Po wielu próbach znaleźliśmy optymalne rozwiązanie. Zrobiliśmy maraton mniejszy, ale na wyższym poziomie, pewnego rodzaju spektakl. Są aktorzy, czyli biegacze, mieszkańcy oraz turyści, którzy stanowią widownię oraz nasz piękny Kraków jako scena. Taką sceną nie może pochwalić się żadne inne miasto – uważa Krzysztof Kowal, dyrektor 16. PZU Cracovia Maraton i dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Cracovia Maraton wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej. Każdy kto w danym roku ukończy trzy najważniejsze krakowskiego biegi (maraton, półmaraton i Bieg Trzech Kopców) otrzyma specjalną statuetkę.

Patronem medialnym 16. PZU Cracovia Maraton jest portal LoveKraków.pl

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne