Żużlowe okienko zamknięte. Kto jeszcze dołączył do Wandy?

fot. Mirosław Zelek FOTO Speedway

W środę o północy zostało zamknięte okienko transferowe dla klubów żużlowych. Drużyny mogły podpisywać umowy z zawodnikami od 1 do 14 listopada. Do kolejnego okienka mogą jedynie wypożyczać zawodników na sezon 2019.

W składzie Speedway Wandy Kraków jest obecnie ośmiu seniorów: Fin Tero Aarnio, Niemiec Michael Hartel, Czesi Matej Kus i Hynek Stichauer, Australijczyk Jordan Stewart oraz Polacy Wojciech Lisiecki, Dominik Kossakowski i Adrian Gomólski.

Kossakowski skończył wiek juniora i odszedł z Wybrzeża Gdańsk. 21-latek ma za sobą występ w Wandzie jako gość w sezonie 2013.

Lider w II lidze?

– Dominik jeszcze niedawno był objawieniem w Gdańsku. Niestety, ubiegły sezon poszedł mu dużo słabiej. Jest to jednak zawodnik z papierami na jazdę. Myślę, że w II lidze może być liderem naszego zespołu – liczy Paweł Sadzikowski, prezes Wandy.

W polskiej lidze zadebiutuje Jordan Stewart. W sezonie 2018 ścigał się w brytyjskiej Championship w barwach Redcar Bears. Australijczyk zdobył tytuł Indywidualnego Wicemistrza stanu Victoria, zajmował także trzecie miejsce w Mistrzostwach Stanu Południowa Australia.

Wanda wypożyczyła też juniora. W jej barwach w nowym sezonie będzie jeździł 20-letni Kacper Konieczny z Unii Tarnów.

Kolejne okienko zostanie otwarte w trakcie sezonu. Na razie nie jest znany dokładny termin.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne