202. Wielkie Derby Krakowa. Gula i Probierz odkryli karty

Oto składy, w jakich o godzinie 20 Wisła i Cracovia rozpoczną kolejną piłkarską Świętą Wojnę! Relacja, zdjęcia, ciekawostki i wypowiedzi bohaterów w LoveKraków.pl.
Dwa ostatnie derbowe spotkania zakończyły się remisami. 4 grudnia na stadionie przy ulicy Kałuży było 1:1, a w rewanżu przy Reymonta (24 kwietnia) zabrakło goli. W obu tych spotkaniach, z powodu pandemii koronawirusa, trybuny świeciły pustkami, co miało duży wpływ na otoczkę piłkarskiej rywalizacji.

W niedzielę na stadionie Wisły będzie ponad 20 tysięcy widzów. Gospodarze spodziewają się 25 tysięcy, a może nawet więcej sympatyków. W sektorze gości zameldowali się oczywiście fani Pasów, którzy na stadion rywala z drugiej strony Błoń przeszli zwartą grupą z Rynku Głównego. Wcześniej w sercu miasta kibice Cracovii odpalili race.

W ostatniej kolejce Wisła przegrała 0:2 w Płocku, a Cracovia okazała się gorsza od Radomiaka (1:2). Dużo lepsze nastroje były jednak w minionych tygodniach w ekipie Pasów, która przed porażką miała aż osiem spotkań, w których nie dała się pokonać. Z kolei Biała Gwiazda wygrała tylko w Zabrzu i przeszła GKS Tychy w Pucharze Polski oraz zanotowała dwie sromotne porażki 0:5 z Lechem i Śląskiem.

Przed Państwem wyjściowe składy i ławki rezerwowych Wisły i Cracovii na 202. Wielkie Derby Krakowa. U gospodarzy do wyjściowej "11" wrócili chorzy ostatnio Aschraf El Mahdioui i Jan Kliment. W kadrze nie znalazł sięz kolei Alan Uryga. Cracovia zacznie mecz z Filipem Piszczkiem na pozycji nr 9. Do zdrowia wrócił Marcos Alvarez, jednak zacznie na ławce.