AGH rusza z budową hali sportowej. ”Na razie jest ściernisko, ale będzie potężne halisko” [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

fot. Wizualizacje: AGH, zdjęcia: Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Na razie jest ściernisko, ale będzie potężne halisko – mówił Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej z okazji rozpoczęcia budowy nowej hali sportowej przy ul. Buszka.

Nowa hala powstanie tuż przy basenie AGH na terenie miasteczka studenckiego uczelni. Za realizację obiektu odpowiedzialna jest firma Terra Mota, a rektor deklaruje zakończenie budowy w 2022 roku.

Hala pomieści salę sportową z trybunami na blisko 600 osób, kilka boisk, stanowiska do badmintona, ściankę wspinaczkową, sale do fitnessu, siłownię, sauny, sale do masażu czy korty do squasha. Nowa przestrzeń umożliwi przeprowadzanie treningów sekcji wyczynowych oraz rozgrywki sportowe na poziomie I ligi piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki.

Budynek będzie liczył pięć kondygnacji i 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Część dachu (1300 mkw.) zostanie zagospodarowane na rzecz zielonego tarasu. Koszt budowy hali sportowej wyniesie 50 mln zł.

Każdego roku ok. 900 sportowców reprezentuje AGH zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach sportowych. – Dotychczas wydawało się, że infrastruktura sportowa uczelni jest wystarczająca, podjęliśmy jednak decyzję o budowie hali z prawdziwego zdarzenia, która spełni nasze oczekiwania. Ta hala jest naszym marzeniem i nieodzowną potrzebą, ponieważ od lat jesteśmy na podium, jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe wśród uczelni technicznych – podkreślał Tadeusz Słomka.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza