Akademia Garbarni zmienia się na lepsze. Wakacyjne dni otwarte dla chłopców

fot. Garbarnia Kraków
Akademia RKS Garbarnia ogłasza Wakacyjne Dni Otwarte dla dzieci, które odbywać się będą do końca sierpnia. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności pod okiem trenerów i dołączyć do brązowo-białej rodziny!

W wakacyjnych treningach mogą wziąć udział chłopcy urodzeni w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017. Zawodnicy dołączą do graczy trenujących już w klubie i będą mogli pokazać się profesjonalnej kadrze trenerskiej Garbarni.

Jak wziąć udział w wakacyjnych treningach?

Należy skontaktować się z bezpośrednio z Koordynatorem Dni Otwartych – Mateuszem Ząbczykiem. E-mail: m. zabczyk@garbarnia.krakow.pl telefon kontaktowy: 515353989. Udzieli on wszystkich potrzebnych informacji oraz poinformuje o datach i godzinach treningów dla konkretnej grupy wiekowej. 

Co czeka na młodych zawodników akademii?  

Od września w strukturach szkolenia Robotniczego Klubu Sportowego Garbarnia zajdzie kilka kluczowych zmian mających na celu profesjonalizację i usprawnienie procesu szkolenia, już od najmłodszych lat. Docelowo każda grupa wiekowa będzie miała dwóch szkoleniowców, tak aby jeszcze mocniej można było skupić się na rozwoju pojedynczych zawodników. Dodatkowo organizowane będą dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe, które urozmaicą trening na boisku. W obranej misji pomaga klubowi jedna z najnowocześniejszych baz treningowych w Krakowie, która zlokalizowana jest na terenie klubu przy ul. Rydlówka 23. Pełnowymiarowe boisko sztuczne wraz z dwoma pełnowymiarowymi boiskami naturalnym, trawiaste boisko orlikowe, siłownia, a do tego pełne zaplecze sanitarne są bardzo ważnym elementem w szkoleniu zawodników.  

Fot. Garbarnia Kraków
Fot. Garbarnia Kraków


Wychowanie poprzez sport  

Wychowanie poprzez sport, rywalizacja w myśl zasady fair play, szacunek do siebie i rywali to tylko niektóre hasła, które przyświecają szkoleniu adeptów futbolu w klubie RKS Garbarnia Kraków. Kluczowa jest tutaj wartość wychowanka, jako wartość nadrzędna w procesie wychowawczo-edukacyjno-szkoleniowym.  Rozwój młodego zawodnika  Systematyczne usprawnianie całego systemu szkolenia ma na celu poprawę jakości treningu i dążenie do jeszcze mocniejszej korelacji między drużynami młodzieżowymi, a zespołem seniorskim – tak aby spowodowywać wzrost liczby wychowanków w pierwszej drużynie Garbarni. O poziomie szkolenia świadczy między innymi fakt, że nasi zawodnicy regularnie otrzymują zaproszenia na testy z klubów ekstraklasowych oraz pierwszoligowych, a najbardziej uzdolnieni juniorzy podpisują profesjonalne kontrakty i są włączani do kadry pierwszej drużyny.