Ampfutbol. Komplet zwycięstw, indywidualne wyróżnienia i feta Wisły w Bielsku-Białej [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

Pewni zdobycia trzeciego z kolei tytułu mistrza Polski w ampfutbolu zawodnicy Wisły pokazali pod Klimczokiem, że ciągle są głodni zwycięstw. W ostatnim turnieju wygrali wszystkie spotkania, w tym z gospodarzami, którzy u siebie po raz ostatni dali się pokonać w 2020 roku.

Przed szóstym turniejem PZU Amp Futbol Ekstraklasy prawie wszystko było jasne, jeśli chodzi o końcową klasyfikację. Już wcześniej najlepsze drużyny rozstrzygnęły walkę o medale. Złote zdobyli piłkarze po amputacjach reprezentujący Wisłę, srebrne zespół Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała, a brązowe – Warta Poznań.

– Oczekiwania mieliśmy znacznie większe. Realne szanse na mistrzostwo straciliśmy już dwa turnieje przed końcem, więc reszta sezonu była już niejako przygotowaniem do kolejnego. Dużo czynników złożyło się na to, że nie wyszedł nam na ten sezon, ale trzeba powalczyć za rok. O co będziemy grali? Nie ma innej możliwości niż walka o mistrzostwo – odgraża się krakowianom Kamil Nowak, bramkarz Podbeskidzia.

Wisła mistrzem Polski w ampfutbolu

W sobotę gospodarze ulegli Wiśle 1:2. Na dwa gole Kamila Grygiela odpowiedział Krzysztof Wrona. W swoim drugim tego dnia meczu Biała Gwiazda pokonała 3:1 Wartę, po trafieniach Olafa Tokarskiego, Davida Mendesa i Grygiela. Dla rywali gola strzelił Marcin Oleksy, pierwszy w historii Polak z nagrodą Ferenca Puskasa za najładniejszą bramkę 2022 roku. W niedzielę Wisła ograła Podbeskidzie 2:0, a strzelali Grygiel i Jakub Kożuch. 

Zespół Krzysztofa Moszumańskiego wygrał 20 z 22 meczów (zaledwie jeden remis i porażka). Najlepszym strzelcem ekstraklasy został Kamil Grygiel, który zaliczył 26 trafień. 22-latek został wybrany najlepszym napastnikiem i zawodnikiem sezonu 2023. Do Krakowa przyjechała także nagroda dla najlepszego obrońcy. Zdobył ją Bamgbopa Abayomi.

Dziesięć lat od pierwszego treningu, szósty tytuł

– Jest we mnie wiele emocji: duma, radość, satysfakcja. Cieszę się, że potrafiliśmy szybko wypracować sobie przewagę, a następnie utrzymać ją do końca sezonu. Ostatni turniej był ukoronowaniem całych rozgrywek i bardzo chcieliśmy zakończyć je tak, jak na mistrza Polski przystało – mówi Przemysław Świercz, kapitan mistrzów Polski.

Sekcja ampfutbolu działa w klubie z ulicy Reymonta od jesieni 2020 roku, gdy pod skrzydła Białej Gwiazdy przeszła Husaria Kraków. Pierwszy trening odbył się dziesięć lat temu. Zespół ma na koncie sześć mistrzowskich tytułów. Nim zdobył trzy pod szyldem Wisły, zwyciężał w latach 2015-2017.

Piłkarze Wisły po amputacjach zapewnili sobie udział w turnieju Ligi Mistrzów w 2024 roku. Zmagania mistrzów z sezonu 2022 odbędą się w listopadzie w Hiszpanii. O rywalach krakowian pisaliśmy w TYM miejscu.