Barkom Każany czeka i czeka. Znów sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło

Barkom rozgrywa domowe mecze w hali Hutnika przy ul. Ptaszyckiego fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Jak drużynie z Ukrainy idzie w Plus Lidze? No właśnie... nie idzie, bo po sześciu kolejkach pozostaje bez zwycięstwa. W dwóch meczach sprawdziło się powiedzenie, że kto prowadzi 2:0 i nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. 1 listopada Nietoperze zagrają w Krakowie z PGE Skrą Bełchatów.

Pierwszy zagraniczny zespół w Plus Lidze nie może się doczekać historycznego zwycięstwa. Ukraińcy, którzy z powodu wojny w ich kraju stacjonują w Krakowie i grają w jednej lidze z polskimi zespołami, dwa razy prowadzili na wyjeździe 2:0, jednak nie potrafili wygrać trzeciego seta i musieli się zadowolić jednym punktem. Tak było w trzeciej kolejce przeciwko Projektowi Warszawa i w ostatnim meczu z Cuprum Lubin.

Z kolei w czwartej serii mistrzowie Ukrainy z lat 2017 i 2019-2021 przegrywali z GKS-em Katowice 0:2, doprowadzili do remisu i niestety również ulegli w tie-breaku. Barkom tylko momentami jest w stanie rywalizować z rywalami jak równy z równym, a to na razie za mało, by wygrać mecz. Nie są jednak osamotnieni, bo w podobnej sytuacji są gracze zamykającego tabelę LUK Lublin, który również ma trzy punkty. Tabelę zamyka z kolei BBTS Bielsko-Biała, z dwoma punktami za jedno zwycięstwo 3:2.

Poraża w Lubinie. Pierwszy mecz Barkomu transmistowany na Ukrainie

W piątek, w meczu szóstej kolejki, siatkarze Barkomu rywalizowali z Cuprum Lubin, które po zwycięstwie na inauguracji szybko wpadło w dołek i zaliczyło cztery kolejne porażki. Dwa pierwszy sety początkowo były wyrównane, dopiero w końcówkach Barkom odskakiwał i wygrywał 25:22 i 25:18. Trzecia partia toczyła się już pod dyktando gospodarzy (25:12), podobnie było w czwartej (25:17). W tie-breaku siatkarze Barkomu poderwali się do walki, ale ulegli 10:15. Najskuteczniejszym graczem gości i całego spotkania był Wasyl Tupczij, który zdobył 20 punktów (12 w pierwszym i drugim secie).

Rywalizację w Lubinie po raz pierwszy mogli oglądać mieszkańcy Ukrainy. Transmisję przeprowadził internetowy kanał DiviSport Volleyball. Jak informuje serwis plusliga.pl, na razie zgoda dotyczyła jednej transmisji, ale trwają rozmowy o dłuższej współpracy.

1 listopada przedostatni w tabeli Barkom Każany Lwów rozegra w hali Hutnika trzeci mecz w roli gospodarza. O godzinie 18:45 podejmie siódmą PGE Skrę Bełchatów, która w miniony weekend została wypunktowana przez Projekt Warszawa i przegrała u siebie 0:3.