Biegaj, pomagaj, pamiętaj. Krakowski Bieg Niepodległości w trzech wariantach

fot. materiały prasowe

Za niespełna dwa miesiące, 11 listopada, na Błoniach rozpocznie się kolejny Krakowski Bieg Niepodległości. Organizatorzy zadbali, by w imprezie łączącej aktywność sportową, pamięć o historii Polski i element charytatywny mogły wziąć osoby w każdym wieku.

Pod hasłem Krakowski Bieg Niepodległości kryją się tak naprawdę trzy różne imprezy biegowe, organizowane przez krakowską fundację Vena Sport. Wystartować może każdy – niezależnie od wieku, sprawności i umiejętności. Organizatorzy spodziewają się ponad dwóch tysięcy uczestników. Zapisać można się w TYM MIEJSCU.

Trasa jest urokliwa, ale przede wszystkim przesiąknięta historią walki o niepodległość. Błonia to miejsce, z którego 6 sierpnia 1914 roku wyruszyła kompania kadrowa Józefa Piłsudskiego.

11 km i 111 m

W biegu głównym do pokonania będzie 11 kilometrów  i 111 metrów. Trasa poprowadzi z krakowskich Błoń przez urokliwe tereny Sikornika i Sowińca w kierunku kopca Piłsudskiego. Suma podejść wyniesie około 528 metrów, a zawodniczki i zawodnicy pobiegną asfaltem i przez tereny leśne, co w listopadzie może być wyzwaniem ze względu na warunki pogodowe.

Mila Niepodległości

To bieg dla każdego. Na dystansie 1918 metrów wytyczonej na deptaku wokół Błoń będzie można pobiec, potruchtać lub przejść przy wsparciu kijków. W biegu mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach. Mila Niepodległości to impreza dla całych rodzin, bowiem nawet najmłodsi mogą w nim uczestniczyć za zgodą i pod opieką rodziców czy dziadków.

Bieg Dzieci

Dzieci spotkają się na największej krakowskiej łące. Będą biegać w czterech kategoriach wiekowych na dystansie od 100 do 600 metrów. W tym biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja.

Pomaganie

Krakowski Bieg Niepodległości łączy sport, pamięć o historii i element charytatywny. Biegacze od lat wspierają fundację Schola Cordis, która od 2008 roku działa na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii dziecięcej. Fundacji troszczy się o inwestycje w sprzęt medyczny i poprawę warunków leczenia małych pacjentów w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Collegium Medicum UJ.