Błaszczykowski wraca po chorobie, ale w Wiśle są nowi zakażeni

fot. Krzysztof Porębski
Trener Artur Skowronek powiedział, że kapitan Wisły znajdzie się w kadrze na sobotnie spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (godzina 15). W pierwszej drużynie wykryto jednak kolejne zakażenia koronawirusem.
Błaszczykowski był jednym z zawodników, którzy nie uniknęli zakażenia i opuścił ligowe spotkania z Górnikiem Zabrze i Stalą Mielec. Trener Artur Skowronek nie chciał powiedzieć, jak dokładnie wygląda sytuacja zdrowotna w zespole i kto po kwarantannie wrócił już do grupowych zajęć. Zdradził natomiast, że przeciwko beniaminkowi będzie mógł wystąpić Kuba.

– Ma się dobrze, podobnie jak inni nasi piłkarze. Jego obecność to na pewno duże wzmocnienie. Sytuacja nie jest łatwa, mamy chorych piłkarzy. Głęboko wierzę, że poradzimy sobie równie dobrze jak w poprzednim tygodniu – powiedział szkoleniowiec Białej Gwiazdy.    

Zapewnił, że po wysokim zwycięstwie w Mielcu (6:0) nie musiał tonować dobrych nastrojów w zespole i przypominać, że u siebie nie zdobyli jeszcze punktu.    

– Mamy bardzo świadomych piłkarzy, ludzi głodnych sukcesu. Wierzę, że złapaliśmy odpowiedni kierunek. W treningu była mobilizacja, koncentracja i płynność – zapewnił.  

Wiślacy coraz lepiej wyglądają fizycznie, z czym mieli duży problem na początku sezonu. Trener przypomniał również, że zmienił nieco taktykę i dzięki tym zmianom zespół może się rozpędzać i kontrolować przestrzeń. Dużą jakość daje także Felicio Brown Forbes, który zdobył bramkę w debiucie. Skowronek powiedział, że nie ma wobec niego oczekiwań co do liczby strzelonych goli, ale chce, by stawiał dobro drużyny ponad swoje.

Wirtualne bilety, realne wsparcie

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym w tym sezonie bez udziału publiczności. Klub zapewnił, że ważność karnetów będzie przedłużona o liczbę meczów, w czasie których nie będą mogli się pojawić kibice. Na najbliższe dwa spotkania u siebie (28.10 odbędzie się przełożone starcie z Lechią Gdańsk) fani mogą kupować wirtualne bilety w cenie 19,06 zł lub większe pakiety, w skład których wchodzą także dedykowane pamiątki. Szczegóły na oficjalnej stronie Wisły.