Boisko Garbarni oddali się od Wilgi. Nowa trybuna stanie na palach [WIZUALIZACJE]

Wizualizacje. Budynek po prawej już stoi, czas na dalszy etap fot. Skoczek & Partners Architekci

W tym roku drugoligowy klub zamierza ruszyć z budową trybuny na 1700 osób i budynku usługowego od strony ulicy Konopnickiej. Planowane jest także przesunięcie boiska i instalacja podgrzewania murawy.

Na początku maja mistrz Polski z 1931 roku (obecnie gra na trzecim poziomie) pochwalił się, że uzyskał pozwolenie na budowę trybuny głównej i budynku usługowego. Nie obyło się bez przeszkód – procedury przeciągały się między innymi z powodu jednego drzewa, które ostatecznie będzie można wyciąć.

Dla obchodzącego w przyszłym roku jubileusz 100-lecia istnienia klubu to bardzo ważna decyzja. Od 2016 roku korzysta z nowej siedziby, ale pozostała infrastruktura nie pozwalała mu występować u siebie w I lidze (Brązowi grali na obiekcie Wisły). W niedalekim czasie boisko z niewielką trybuną od strony rzeki Wilgi i prowizorycznym zadaszeniem stanowiłoby problem w uzyskaniu licencji na kolejne sezony.

Trybuna i podgrzewana murawa

W kolejnych planach Garbarni jest budowa drugiego budynku od strony ulicy Konopnickiej, który w pełni byłby przeznaczony na działalność usługową, i krytej trybuny na około 1700 miejsc. Garbarnia finansuje inwestycje z własnych środków, między innymi z umów z deweloperem, który wybudował osiedle na należących do klubu gruntach.

– W tej chwili czekamy na koniec prac przy powstawaniu projektu wykonawczego, by ogłosić konkurs ofert. Na razie nie chcę mówić o kosztach inwestycji, poczekajmy na konkurs – mówi Marek Siedlarz, wiceprezes klubu.

Obecnie trybuna znajduje się bliżej rzeki Wilgi. Planowany obiekt ma stanąć naprzeciwko, między boiskiem głównym i treningowym, i połączyć się z budunkami. Teren jest podmokły, więc trzeba będzie wykorzystać pale, co wpłynie na wysokość koszów budowy. Boisko zostanie przesunięte o kilkanaście metrów w stronę siedziby. Przy tej okazji Garbarnia chce poprawić jakość murawy i wykonać instalację podgrzewania boiska.

– Chcemy ruszyć z pracami w drugiej połowie roku – zapowiada Siedlarz.

Przygotowanie do wznowienia sezonu

Każda modernizacja infrastruktury czy budowa nowego obiektu musi być zatwierdzona przez Polski Związek Piłki Nożnej. Nowa trybuna będzie spełniała wymogi I ligi.

Piłkarze pierwszego zespołu trenują przed wznowieniem rywalizacji, planowanej na 3 czerwca. Piłkarze Łukasza Surmy zmierzą się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Do końca sezonu zespoły rozegrają po 12 meczów. Na razie spadkowicz z I ligi zajmuje 12. miejsce.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze