Były gwiazdor Wisły ambasadorem jubileuszu stulecia Garbarni

fot. Garbarnia Kraków
Zawodnik Olympique Lyon Marcelo Guedes, w przeszłości mistrz Polski z Wisłą Kraków i dwukrotny mistrz Turcji z Besiktasem, został ambasadorem jubileuszu stulecia Brązowych.
34-letni obrońca do dziś jest bardzo dobrze wspominany w klubie z ulicy Reymonta. Wyróżniał się niezwykłą skocznością, dzięki której w 49 występach w ekstraklasie strzelił 10 goli. Fani Białej Gwiazdy marzą, by na zakończenie kariery wrócił pod Wawel, skąd w 2010 roku wyruszył podbijać europejskie ligi, przenosząc się do PSV Eindhoven. 

– Niewątpliwie to, że Marcelo dołączył do RKS Garbarnia jako ambasador jest dla nas dużym wydarzeniem i szansą, aby szersze grono kibiców usłyszało o klubie. Przez ostatnie miesiące odbyliśmy wiele rozmów, w których dyskutowaliśmy na temat wzajemnej współpracy i modelach nowoczesnego zarządzania klubem sportowym. Opowiadaliśmy także o historii i naszych planach na przyszłość. Niestety przez sytuację spowodowaną pandemią Marcelo nie mógł pojawić się w Polsce, choć bardzo chciał zjawić się osobiście na Garbarni. Liczymy, że wkrótce sytuacja ulegnie zmianie i zobaczymy go w Krakowie – mówi prezes Brązowych Grzegorz Bartosz.

Z Marcelo o historii i przyszłości

Współpraca Garbarni i zawodnika była możliwa dzięki znajomości Marcelo ze Szczepanem Buryło, prezesem firmy Galeco i od niedawna nowym członkiem zarządu drugoligowego klubu. 

– Marcelo, który lubi angażować się w ciekawe inicjatywy, zaczął pytać mnie o klub, a ja opowiedziałem mu o bogatej historii, szkółce piłkarskiej, bazie treningowej i planach na przyszłość. Ta wizja bardzo przypadła mu do gustu i z wielką radością przyjął propozycję zaangażowania się w obchody 100-lecia klubu – powiedział Buryło.

Garbarnia Kraków i jej ambasador mają przed sobą Jubileusz 100-lecia istnienia, podczas którego będą ze sobą współpracować między innymi na płaszczyźnie marketingowo-sportowej.