CBA zatrzymało wiceprezesa Cracovii

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek członka zarządu PZPN i wiceprezesa Cracovii Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego związku Macieja S. – ustaliły WP SportoweFakty.

 Jak twierdzi autor tekstu Szymon Jadczak, do zatrzymań doszło w Warszawie. Akcja ma mieć związek z prowadzoną na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej sprawą dotyczącą nieprawidłowości w piłkarskiej centrali.

– W marcu 2021 r. w tej sprawie przeprowadzono przeszukania w siedzibie PZPN oraz w m.in. w domu zatrzymanego dziś Jakuba T. A jeszcze wcześniej, we wrześniu 2020 r. w siedzibie PZPN oraz w siedzibach 16 związków wojewódzkich CBA zabezpieczyło m.in. serwery, na których znajdowała się dokumentacja finansowa piłkarskiego związku – czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Dziennikarz dodaje, że z uzyskanych przez niego informacji Jakub T. i Maciej S. mają jutro usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Krajowej. A CBA planuje kolejne zatrzymania w tej sprawie w najbliższych dniach.

Przemysław Staniek, rzecznik prasowy klubu: – Nie mamy żadnej oficjalnej wiedzy o zatrzymaniu poza informacjami medialnymi.

comments powered by Disqus