Comarch Cracovia nie chce dłużej czekać

Trener Cracovii Rudolf Rohaczek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Hokeiści Pasów w środę rozpoczną zmagania w fazie play-off. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego czeka na mistrzostwo Polski od 2017 roku.

W zakończonej w niedzielę pierwszej części rozgrywek podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka w 40 meczach zdobyli 91 punktów i po raz pierwszy od 2016 roku zakończyli ją na pozycju lidera. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 6:1. Zespół z województwa śląskiego będzie rywalem krakowian również w ćwierćfinale. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego jako pierwsza miała prawo wyboru przeciwnika i postawiła na drużynę, która zajęła ósme miejsce.

Szybka decyzja

– Wymieniliśmy kilka zdań z radą drużyny i po pięciu minutach wszystko było jasne – mówi szkoleniowiec Pasów. – Nastroje są bardzo dobre. Cieszymy się, że zaczynamy meczami u siebie. Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze więcej kibiców – dodaje Jiri Gula, kapitan zespołu

Do półfinału awansuje drużyna, która pierwsza wygra cztery mecze. Cracovia podejmie Zagłębie 22 i 23 lutego o godzinie 18:30, a spotkania w Sosnowcu zostaną rozegrane 26 i 27 lutego o godzinie 17 i 19. Kolejne możliwe terminy to 2, 4 i 6 marca (Kraków, Sosnowiec, Kraków).

Kapitan Pasów Jiri Gula. Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Kapitan Pasów Jiri Gula. Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Celują w mistrzostwo

– Wygranie sezonu podstawowego zobowiązuje nas do gry o najwyższy cel. Wiadomo jednak, że w sporcie wszystko może się wydarzyć. Zawodnicy i trenerzy koncentrują się na pierwszym meczu, ale każdy z nas życzyłby sobie, by wygrane było też ostatnie spotkanie sezonu – podkreśla Rohaczek.

W ostatnim czasie w świetnej formie jest napastnik Patryk Wronka. Reprezentant Polski wygrał klasyfikację kanadyjską – strzelił 19 goli i zaliczył aż 34 asysty. Trener mówi, że wszystkich cieszą indywidualne wyniki zawodnika, ale hokej jest sportem zespołowym i Wronce pomagała drużyna. – W play-offach nie będziemy na nikogo grać, by zdobywał punkty. Każda piątka jest ważna, będzie liczył się kolektyw, charakter drużyny. Wiemy, jakie są mocne i słabe strony rywali, oni wiedzą o naszych. Szanujemy przeciwnika. Play-offy to nowy rozdział – zaznacza.

Pozostałe pary 1/4 finału tworzą Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i KH Energa Toruń, GKS Tychy i Marma Ciarko STS Sanok oraz GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie.

Comarch Cracovia ostatni tytuł mistrza Polski wywalczyła w 2017 roku. W ubiegłym sezonie nie awansowała do półfinału.