Coraz bliżej debiutu Puszczy na stadionie Cracovii. Znamy maksymalną liczbę kibiców

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

7 sierpnia o godzinie 19 zespół z Niepołomic rozegra w Krakowie pierwszy mecz w ekstraklasie w roli gospodarza. Na stadionie przy ulicy Kałuży podejmie Stal Mielec.

Beniaminek prowadzony przez Tomasza Tułacza zaczął rozgrywki od dwóch spotkań na wyjeździe. Uległ 2:3 Widzewowi Łódź i 1:4 Jagiellonii Białystok. Kameralny stadion w Niepołomicach nie spełnia na razie wymogów ekstraklasy, dlatego w najbliższym czasie piłkarze będą podejmować rywali na Cracovii.

Kiedy Puszcza Niepołomice zagra u siebie?

W Niepołomicach największy problem jest z drogą dojazdową i parkingiem dla dużego samochodu Live Parku, czyli firmy produkującej sygnał transmisji. Prezes Marek Bartoszek uważa, że powrót drużyny Żubrów na swój obiekt w tym roku nie jest w stu procentach wykluczony. Zdecydowanie bardziej realny jest jednak scenariusz powrotu na swoje boisko na rundę wiosenną.

– Pierwsze prace powinny ruszyć jeszcze w sierpniu. Z myślą o Live Parku będziemy poszerzać parking. Projektowane są podesty dla operatorów kamer – mówi szef Puszczy.

Puszcza na Cracovii. Liczba miejsc dla kibiców

We wniosku licencyjnym podkrakowski klub jako zastępczy wpisał stadion Wisły, ale ostatecznie porozumiał się z Cracovią. Wpływ miał na to protest części kibiców Białej Gwiazdy, ale przede wszystkim logistyka. Przy Reymonta stoi moloch na 33 tysiące widzów, który trudno byłoby wypełnić taką liczbą kibiców, by zapewnić dobry odbiór spotkania. Po drugiej stronie Błoń jest ponad 15 tysięcy miejsc, ale Puszcza nie będzie wynajmować wszystkich sektorów.

– Maksymalnie wpuścimy 8900 kibiców. Myślę, że na kilku spotkaniach, na przykład 13 sierpnia przeciwko Legii Warszawa, będziemy w stanie osiągnąć dobrą frekwencję – podkreśla Bartoszek.

Kibice będą zajmować miejsca wzdłuż linii bocznych boiska. Dostępne są sektor gości (J2), a także A2, A3, B1, B3 (grupa zorganizowana kibiców gospodarzy), B 4 od strony ulicy Kałuży oraz miejsca na trybunie głównej: E1, E2, G1, G2 i VIP.

 

Bilety są dostępne w serwisie internetowym uruchomionym przez klub, a także w wybrane dni w kasie przy stadionie w Niepołomicach. W dniu meczu będzie możliwość nabycia wejściówek w punktach pod stadionem Cracovii. Dostępne są także karnety na trybuny A, B i VIP. Puszcza ma takie sektory u siebie, więc gdyby jednak jesienią wróciła na Kusocińskiego, łatwo będzie jej przenieść posiadaczy abonamentów.

Bilety normalne kosztują 25 (osoby dopingujące), 30 i 35 złotych. Są także ulgowe oraz w specjalnych cenach dla kobiet i dzieci.