Cracovia, czyli Janosik ekstraklasy

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Pasy zabierają punkty rywalom, którzy prężą muskuły i oddają je zespołom w potrzebie. W niedzielę czeka ich mecz z Miedzią Legnica, która nie wygrała od końca sierpnia i zmieniła trenera.
Drużyna Jacka Zielińskiego w sobotę przegrała z Lechią Gdańsk. W końcówce nie brakowało kontrowersji związanych z pracą sędziów VAR, jednak krakowianie mieli pretensje głównie do siebie. Choć strzelali na bramkę ponad dwadzieścia razy (dziesięć celnie), nie potrafili zaskoczyć Duszana Kuciaka. Nie po raz pierwszy w tym sezonie skończyli bez punktów spotkanie, którego byli faworytem. Za wyjątkiem pierwszych kolejek, gdzy wygrali trzy razy z rzędu, nie potrafią też zbudować serii. Najczęściej robią krok do przodu i krok w tyłu. Do przodu i w tył. 

Do Krakowa po przełamanie

Cracovia jest jak Janosik, który – zwłaszcza u siebie – zabiera bogatym (walczącym o czołowe miejsca) i rozdaje biednym. W tym sezonie rozbiła na stadionie przy ul. Kałuży Raków Częstochowa (obecny lider tabeli), Legię Warszawa (wicelider) i urwała punkt Pogoni Szczecin (4. miejsce). Pod Wawelem obłowiły się natomiast Piast Gliwice (16.) Warta Poznań (12.) i Lechia (17.). Zespół ze Śląska wygrał w Krakowie pierwszy mecz w sezonie i strzelił premierowego gola, z kolei reprezentant Pomorza w ekstraklasie zdobył trzy punkty po 69 dniach posuchy.

Taka postawa skazuje Cracovię na bycie średniakiem ligi. Ani nie „grozi” im walka o podium, ani nie muszą się specjalnie martwić o utrzymanie. W niedzielę o godzinie 12.30 czeka ich wyjazdowe spotkanie z zamykającą tabelę Miedzią Legnica. Beniaminek nie wygrał od sześciu meczów (pięciu w lidze) i pewnie nie miałby nic przeciwko, by Janosik ekstraklasy podarował im bezcenne punkty.

Makuch wróci do Legnicy. Zmiana trenera

Rywalizacja z Miedzią będzie szczególna dla Patryka Makucha, który latem został kupiony przez Cracovię z legnickiego klubu. 23-latek chętnie przypomniałby się miejscowym kibicom nie tylko występem, ale golem. Na trzecie trafienie w ekstraklasie czeka już dośc długo, bo od 20 sierpnia. Czy się przełamie, nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że zespół gospodarzy poprowadzi nowy pierwszy trener. We wtorek Miedź rozwiązała za porozumiem stron umowę z Wojciechem Łobodzińskim. Zastąpił go jego dotychczasowy asystent Radosław Bella.

Akcja rekomendacja na mecz Lechem

Piłkarze Pasów skupiają się na najbliższym meczu, a potem będą się przygotowywać do starcia z Resovią w Pucharze Polski. Pracownicy klubu i kibice mają już z tyłu głowy spotkanie przyjaźni z mistrzem Polski Lechem Poznań, które zostało zaplanowane na 23 października. Cracovia przygotowała promocję, by ściągnąć na stadion nowych kibiców. Wystarczy przyjść do punktu obsługi kibica i kupić bilet dla siebie i nowej osoby (której dane nie widnieją w systemie), by a w zamian odbebrać 20-procentową zniżkę na zakupy sklepie i bilet dla drugiej osoby za 5 złotych.