Cracovia Maraton. Znamy trasę jubileuszowego biegu „z historią w tle”

19. Cracovia Maraton fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

23 kwietnia odbędzie się 20. edycja Cracovia Maraton. Uczestnicy biegu po raz kolejny zawitają do Nowej Huty, a start i meta usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym.

Wśród zabytków

Zgodnie z hasłem Cracovia Maraton „z historią w tle”, które towarzyszy imprezie już od pierwszej edycji, maratończycy przebiegną obok najważniejszych zabytków stolicy Małopolski, takich jak Wawel czy Sukiennice, a także nowoczesnych obiektów charakterystycznych dla miasta. Mowa m.in. o Tauron Arenie Kraków, Centrum Kongresowym ICE Kraków, kładce Bernatka czy stadionach miejskich.

Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – Plac Centralny im. Ronalda Reagana. Uczestnicy jubileuszowego Cracovia Maraton pokonają także spory odcinek przy Wiśle i okrążą Błonia.

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną. Zaszło jednak kilka niewielkich zmian jak na przykład przesunięcie startu i mety w stronę kościoła Mariackiego.

Trasa 20. Cracovia Maraton (42 km 195 m)

Trasa 20. Cracovia Maraton
Trasa 20. Cracovia Maraton

Na dystansie 42 km i 195 m tradycyjnie rywalizować będą też sportowcy z niepełnosprawnościami ścigający się na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa na trasę wyruszą 20 min przed biegaczami.

Do udziału w jubileuszowej edycji Cracovia Maraton zgłosiło się prawie 6000 biegaczy. Na liście startowej zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc.