Cracovia opuściła Rączną

fot. Cracovia.pl
28 zawodników zabrał Michał Probierz na letnie zgrupowanie w Morawskich Toplicach. Krakowianie rozegrają w Słowenii cztery sparingi.
W poniedziałkowy poranek autobus z 28 zawodnikami i członkami sztabu wyjechał z klubowego ośrodka w Rącznej do Morawskich Toplic. W uzdorowiskowej miejscowości zespół będzie trenował do 9 lipca. W planach są cztery sparingi: z NK Maribor ze Słowenii (1 lipca), Partizanem Belgrad z Serbii (4 lipca), Sturmem Graz z Austrii (8 lipca) i FC Slovacko z Czech (9 lipca). Wszyscy rywale występują w najwyższych klasach rozgrywowych.

W kadrze na obóz zabrakło Radosława Kanacha, który w środę wrócił do gry po poważnej kontuzji, ale nabawił się kolejnej. Młodego pomocnika czeka kolejna dłuższa przerwa, prawdopodobnie trzymiesięczna. W Polsce do formy będzie także wracał Kamil Pestka, który również ma długi rozbrat z piłką. Probierz nie zabrał do Słowenii także zawodników przesuniętych do rezerw: Ołeksija Dytiatjewa, Milana Dimuna, Daniela Pika, Sebastiana Strózika i Filipa Piszczka.

Najmłodszym piłkarzem, który pojechał do Morawskich Toplic jest niespełna 17-letni Oliwier Hyla. Obrońca był kapitanem drużyny U-17, która wywalczyła brązowe medale mistrzostw Polski juniorów w tej kategorii wiekowej.

Kadra Cracovii na zgrupowanie w Morawskich Toplicach:

Bramkarze: Karol Niemczycki, Lukas Hrosso, Adam Wilk.

Obrońcy: Cornel Rapa, Jakub Jugas, Ivan Marquez, Matej Rodin, Krystian Bracik, Luis Rocha, Jakub Góralczyk, Michal Siplak, Otar Kakabadze, Patryk Zaucha, Oliwier Hyla.

Pomocnicy: Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Ogorzały, Jakub Myszor, Sylwester Lusiusz, Damir Sadiković, Pelle van Amersfoort, Florian Loshaj, Sergiu Hanca, Karol Knap, Michał Rakoczy.

Napastnicy: Filip Balaj, Marcos Alvarez, Rivaldinho.