Cracovia. Pańskie oko konia tuczy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę Cracovia kończy zgrupowanie w Radenci. Drużynę przygotowującą się do eliminacji Ligi Europy w ostatnich dniach odwiedził prezes Janusz Filipiak.

Filipiak przebywał w Słowenii przez cztery dni. Oglądał dwa mecze sparingowe – wygraną z Dinamem Zagrzeb i porażkę z FK Orenburg. Przyglądał się również treningom prowadzonym przez trenera Michała Probierza.

We wtorek Pasy rozegrają ostatni mecz kontrolny z wicemistrzem Armenii – FC Pyunik. Klub nie zdradza pory rozegrania spotkania. Być może jest to taktyczna zagrywka, bo spotkanie będzie próbą generalną przed dwumeczem z DAC Dunajska Streda w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Cracovia może chce utrudnić Słowakom przygotowania do rywalizacji w pucharach.

Oliva odchodzi

Piłkarzem Pasów nie jest już Gerard Oliva. Umowa hiszpańskiego napastnika wygasła 30 czerwca i nie została przedłużona. Oliva zagrał tylko w trzech meczach Cracovii, bo na początku poprzedniego sezonu zerwał więzadło.

O tym, że 30-latek jest skreślony, zimą oznajmił Probierz. Szkoleniowiec powiedział, że piłkarz przeszedł drugą operację, o której nie powiedział klubowi.

 

comments powered by Disqus