Cracovia patrzy w górę. „Mamy 20 procent mniej szans"

Michał Probierz fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Po niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem Lubin (początek o godzinie 15) Pasy mogą mieć dodatnią liczbę punktów. Przed zespołem Michała Probierza trudne zadanie, ponieważ gospodarze w tym sezonie wygrali oba spotkania przed własną publicznością.
Miedziowi pokonali w pierwszej i drugiej kolejce drużyny z Poznania - Lecha i Wartę. Decydujące gole zdobywali w ostatnich minutach. - Bardzo dobrze biegają, musimy być przygotowani pod względem fizycznym - mówi trener zdobywcy Pucharu Polski.

Michał Probierz podkreśla, że drużyna Martina Seveli prezentuje ofensywny futbol. W niedzielę Zagłębiu ma jeszcze pomóc jeden z liderów - Damjan Bohar - który zostanie wytransferowany do NK Osijek. Cracovia na początku roku była poważnie zainteresowana Słoweńcem, ale nie była w stanie zaoferować warunków oczekiwanych przez jego obecny klub.

Mniejsze szanse na odrobienie strat

Gdyby brać pod uwagę tylko wyniki rozegranych meczów, zespoły Seveli i Probierza byłyby sąsiadami w tabeli z dorobkiem sześciu i pięciu punktów. Na ostatnią pozycję Pasów ma jednak wpływ kara za przewinienia korupcyjne sprzed kilunastu lat. Krakowianie wyszli na zero dzięki zwycięstwu z Pogonią Szczecin i remisom z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Stalą Mielec.

– Szkoda meczu w Bielsku, bo ze Stalą uratowaliśmy remis w ostatnich minutach. Chcemy włączyć się do walki o górne miejsca, ale jest siedem kolejek i 21 punktów mniej do zdobycia. To oznacza 20 procent mniej szans na dojście do zespołów z czołowych miejsc. Musimy być skoncentrowani – podkreśla 48-letni Probierz.


Cracovia chciała w tygodniu sprawdzić się w sparingu z pierwszoligową Puszczą Niepołomice, jednak ostatecznie musiała odwołać spotkanie. Sytuacja kadrowa zespołu praktycznie się nie zmieniła. Do końca roku z treningów wykluczeni są Ołeksij Dytiatjew i Radosław Kanach. Nieco szybciej mają szansę wrócić Michał Gardawski, Kamil Pestka i Michal Siplak. W środę klub poinformował, że do zespołu wrócił Ivan Fiolić, który ponownie będzie wypożyczony.

– Będziemy uzupełniali kadrę piłkarzami z drużyny juniorów i z rezerw. Chcemy też wypożyczyć jednego zawodnika – informuje opiekun Pasów.

Sprawa Jablonsky'ego

Jednocześnie zaprzeczył, że zapadła już decyzja odnośnie dyskwalifiikacji za udział w czeskiej aferze korupcyjnej Davida Jablonsy'ego, który został skazany prawomocnym wyrokiem, i że już nie zagra w Cracovii.

– Nie jest prawdą, że rozwązaliśmy kontrakt. Sprawa jest w toku – powiedział Probierz.

Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Zagłębia i Cracovii?

  • 4%
  • 16%
  • 80%

comments powered by Disqus