Cracovia przygotowuje się na nowej płycie. Pomogło ministerstwo

fot. YouTube

W piątek o godzinie 18 podopieczni Michała Probierza zmierzą się przy Kałuży z Lechią Gdańsk. Trzy dni przed meczem po raz pierwszy testowali nowe sztuczne boisko w bazie przy Wielickiej.

Kiedy latem Probierz rozpoczynał porządki w Cracovii, mówił nie tylko o wynikach i piłkarzach, ale także o infrastrukturze. Podkreślał, że w klubie potrzebna jest nowa siłownia, główne boisko trawiaste przy Wielickiej musi mieć drenaż, a na innym trzeba wymienić sztuczną nawierzchnię.

Profesor Janusz Filipiak nie żałował pieniędzy i wszystkie trzy sprawy są już załatwione. Najpierw w budynku po dawnym sklepie kibica została urządzona siłownia, potem naturalna płyta została wyposażona w system odwadniania, a w drugiej połowie listopada zakończyły się prace przy boisku ze sztuczną nawierzchnią. Na ostatnią inwestycję Cracovia otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach ministerialnego programu modernizacji infrastruktury sportowej.

We wtorek pierwszy zespół po raz pierwszy trenował na nowej płycie. – Czuje się dużą różnicę, piłka nie odskakuje. Jest to sztuczna nawierzchnia, a trenuje się jak na naturalnej trawie – chwalili zawodnicy Pasów, cytowani przez oficjalny serwis internetowy klubu.

Dobrze o boisku mówił także szkoleniowiec Cracovii. – Murawa jest bardzo dobrej jakości. Jestem przekonany, że inwestycja przyniesie dużo korzyści pierwszej drużynie i młodzieży – podkreślał Probierz.

comments powered by Disqus