Cracovia zacznie sezon w sobotę, mecz Wisły na zakończenie kolejki [TERMINARZ]

Michał Probierz rozpocznie piąty sezon w Cracovii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Znamy dokładny terminarz 1. i 2. kolejki ekstraklasy. Cracovia zacznie od wyjazdowego spotkania z beniaminkiem Górnikiem Łęczna, a Wisła podejmie Zagłębie Lubin.

Sezon ruszy 23 lipca. W najwyższej lidze będzie rywalizować 18 zespołów, każdy rozegra 34 mecze. Do I ligi spadło Podbeskidzie Bielsko-Biała, a awans uzyskały drużyny Bruk-Bet Termliki Nieciecza, Radomiaka Radom (miejsca 1-2) i Górnika Łęczna (po barażach).

Rozstrzygnięcia zapadną do  21-22 maja. W tym roku zespoły zagrają 19 meczów, a w przyszłym - 16. Jesienią rozgrywki zakończ się 18-19 grudnia, a po zimowej przerwie piłkarze wrócą do walki o punkty w pierwszy weekend lutego.

Standardowym rozwiązaniem będą dwa mecze w piątki, trzy w soboty, trzy w niedzielę i jeden w poniedziałek. W terminach, kiedy nie będzie meczów poniedziałkowych (przed meczami FIFA, jesiennymi meczami Pucharu Polski i przed 1 listopada 2021), dojdzie czwarty mecz sobotni. Ze względu na rozszerzenie o jeden dzień kalendarza FIFA - po wrześniowych, październikowych, listopadowych i prawdopodobnie marcowych terminach FIFA - nie będzie meczów w piątki.

Plany na kolejki nr 1 i 2

Sezon otworzy mecz beniaminków z Niecieczy i Radomia, którzy spotkają się 23 lipca o godzinie 18. Dzień później o godzinie 15 Górnik podejmie Cracovię. Walkę zakończą Wisła i Zagłębie Lubin, które zmierzą się przy Reymonta 22 w poniedziałek o godzinie 18.

W drugiej kolejce, w sobotę 31 lipca Wisła zagra o godzinie 17.30 w Niecieczy. 1 sierpnia Cracovia podejmie o tej samej porze Śląsk Wrocław.comments powered by Disqus