Cracovia. Zrealizował się czarny scenariusz dla Jakuba Jugasa

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Kapitan Cracovii Jakub Jugas będzie musiał przejść operację po zerwaniu więzadeł stawu skokowego. To oznacza dla niego dłuższą przerwę i wyzwanie dla klubu, który zimą będzie musiał wzmocnić środek obrony.

Czeski zawodnik odniósł kontuzję w meczu Ruchem Chorzów, rozegranym 3 grudnia na stadionie Cracovii. Napastnik gości Michał Feliks atakował piłkę, ale skończyło się na kopnięciu rywala, który upadł na murawę, a potem z grymasem bólu na twarzy został zniesiony na noszach. 

Cracovia. Kontuzja Jakuba Jugasa

Trener Jacek Zieliński obawiał się, że u zawodnika doszło do pęknięcia kości. Ta wstępna diagnoza się nie potwierdziła, ale badania wykazały inny poważny uraz – zerwanie więzadeł w stawie skokowym. Był cień szansy, że uda mu się uniknąć operacji, ale ostateczna decyzja lekarzy jest inna. – Będzie musiał się poddać zabiegowi w Krakowie, tuż po Nowym Roku. Czeka go cztery-pięć miesięcy przerwy, więc generalnie cała runda z głowy – przyznał szkoleniowiec Pasów.

Od zimowych przygotowań treningi ma wznowić David Jablonsky, który na początku kwietnia zerwał więzadło i uszkodził łękotkę w kolanie. Rodak Jugasa po tak długiej przerwie nie będzie szybko gotowy do gry. – To powinno nas inspirować [do zimowych wzmocień – przyp. red.], bo kołdra w obronie znowu robi się krótka – zauważa Zieliński.

W tym roku krakowian czekają jeszcze dwa ligowe mecze z Legią. W niedzielę w Warszawie w ramach 19. kolejki i w środę przy ulicy Kałuży zaległe spotkanie z 2. kolejki.