Derby w czasie pandemii. Odprawa z kibicami i zapełnianie wirtualnego stadionu

Derby z kibicami? Niestety, w piątek stadion będzie pusty fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Piątkowy mecz Cracovii z Wisłą odbędzie się bez udziału publiczności. Kluby starają się, by kibice choć trochę poczuli, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu, a piłkarze otrzymali wsparcie.

Gospodarze jubileuszowych, 200. derbów zachęcają swoich fanów, by przesyłali zdjęcia i nagrania wideo (do 15 sekund), na których dopingują Pasy przed najważniejszym meczem sezonu. Czas mija w czwartek o godzinie 9. Potem klub stworzy z nich spot, który zostanie zaprezentowany przed pierwszym gwizdkiem sędziego (piątek, godzina 20.30). Ale nie tylko.

Odprawa z kibicami

– Nadesłane przez kibiców materiały trafią do zespołu - piłkarze Pasów zobaczą je na odprawie przedmeczowej przed derbami. Przesłanie nagrania jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego wykorzystanie w kanałach komunikacyjnych Klubu – informuje biuro prasowe Cracovii.

Przed ważnymi spotkaniami trenerzy szukają elementów, które dodatkowo zmotywują zawodników. Materiał z kibicami na pewno pokaże zdobywcom Pucharu Polski, że mimo zamkniętych trybun kibice grają razem z nimi.

"Krzyżacy" Stawowego

Tego typu klipy znają też po drugiej stronie Błoń, choć wystąpili w nim inni "aktorzy". W materiale przed spotkaniem z Pogonią Szczecin wystąpili szeregowi pracownicy i rodziny zawodników. Film chwytał za serce i przyniósł oczekiwany efekt. Wisła ograła ówczesnego lidera i zakończyła ciążącą na niej fatalną serię porażek. Pomysłodawcą był zwolniony kilka dni temu trener Artur Skowronek.

Trzeba pamiętać, że tego typu triki to tylko dodatek i najważniejsza jest forma i szczypta szczęścia. Piłkarzy można przemotywować lub narazić się na drwiny, gdy nasz pomysł nie zadziała. 14 lat temu Wojciech Stawowy zaserwował drużynie „Krzyżaków”, by bojowo nastawili się przed derbami na Wiśle i zobaczyli, że można pokonać groźnego rywala. Nie wyszło, bo Pasy uległy przy Reymonta 0:3, a stadion skandował w stronę szkoleniowca gości: „Jagiełło, Jagiełło!”.

Kto wygra kolejne derby Krakowa?

  • 36,8%
  • 4,9%
  • 58,3%


Wirtualny stadion Wisły

Wisła przed najbliższym wyjazdem w sezonie zapełnia wirtualny stadion. To nie jest akcja specjalnie stworzona pod derby, bo w czasie pandemii sprzedaż pakietów – także na mecze wyjazdowe – pomaga klubowi zasypać powstałe dziury w budżecie.

Można kupić wirtualny bilet za 19,06 złotych lub wybrać jeden z czterech pakietów w cenie 59-219 złotych, w których poza pamiątkowymi wejściówkami kibice zyskają wiślackie gadżety.

– Dzięki temu, kiedy już wrócimy na R22, aby wspólnie dopingować naszych ulubieńców z trybun, będziemy mogli cofnąć się wspomnieniem do momentu, gdy zdecydowaliśmy się na pomoc klubowi w trudnym czasie pandemii, na potwierdzenie czego znajdziemy w swojej kolekcji wyjątkowy bilet z meczu z Cracovią – zachęca klub.