Dobre wiadomości z Warszawy. Stoper może grać

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Komisja Ligi anulowała czerwoną kartkę, którą po meczu z Legią sędzia Piotr Lasyk pokazał Michalowi Frydrychowi z Wisły Kraków. KL uznała protest Wisły, biorąc pod uwagę opinię Kolegium Sędziów, które stwierdziło błąd arbitra.
Z decyzją o karze dla piłkarza nie zgadzał się trener Jerzy Brzęczek. Miał rację, bo odwołanie 13-krotnego mistrza Polski przyniosło skutek i trzecia czerwona kartka Frydrycha w tym sezonie została anulowana.

„Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które dopatrzyło się błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi uznała protest złożony przez Wisłę Kraków w sprawie czerwonej kartki dla Michała Frydrycha z meczu Legia Warszawa – Wisła Kraków w 23. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tym samym kara wykluczenia została anulowana” – poinformowała Ekstraklasa SA. 

Wisła poprosiła KL o zajęcie stanowiska w trybie pilnym, przed wtorkowym meczem Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz, bo w przypadku tego typu czerwonych kartek istnieje ryzyko, że kara może być rozszerzona także na inne rozgrywki.

Frydrych musi się jednak pilnować, bo ma na koncie trzy żółte kartki i następna będzie oznaczać pauzę w jednym spotkaniu ekstraklasy.