Dwa finały Wieczystej. O awans i puchar

Wieczysta ma w tym sezonie szansę na awans i Puchar Polski fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Coraz bliżej decydujące rozstrzygnięcia z udziałem Wieczystej Kraków. Do końca sezonu małopolskiej IV ligi zostały cztery mecze. Te najważniejsze piłkarzom Franciszka Smudy przyjdzie zagrać z rezerwami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Obie drużyny są już pewne swojego miejsca na koniec sezonu. Ich przewaga nad resztą stawki jest tak duża, że nikt ich nie wyprzedzi. Wieczysta wykonała w tym tygodniu dwa kolejne kroki, aby na koniec sezonu zdobyć podwójną koronę. W weekend wygrała spotkanie w lidze, wcześniej wywalczyła też awans do finału Okręgowego Pucharu Polski.

Trzeci finał z rzędu

Rok temu żółto-czarni wygrali pucharowe zmagania w Małopolsce, pokonując w finale Poprad Muszyna. Teraz tego rywala odprawili już na etapie ćwierćfinału, a w półfinale nie dali szans Podhalu Nowy Targ i po raz trzeci z rzędu awansowali do finału.

Przy Chałupnika strzelanie rozpoczęło się szybko – po dziesięciu minutach Wieczysta prowadziła już 2:0 po bramkach Majewskiego i Kołodzieja, ale przyjezdni jeszcze przed trzydziestą minutą doprowadzili do wyrównania 2:2. Jednak druga połowa to już koncert jednej drużyny i pewne zwycięstwo 6:2. Wieczystej znacząco pomógł fakt, że od 46. minuty grała w przewadze jednego zawodnika, po tym jak Oliver Janso otrzymał czerwoną kartkę.

Mecz najlepszych defensyw

Oprócz finału Pucharu, Wieczysta zbliża się do decydujących zmagań w IV lidze. W sobotę pokonała 2:0 Beskid Andrychów i było to spotkanie dwóch najlepszych defensyw w lidze. Goście długo się skutecznie bronili, a wynik otworzył dopiero w 51. minucie Radosław Majewski, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Sławomirze Peszko. W samej końcówce rezultat ustalił Maciej Jankowski.

Na cztery kolejki przed końcem tylko kataklizm zabierze piłkarzom Franciszka Smudy awans do baraży. Od tego dzieli ich tylko jeden punkt.

Ostatni taki baraż

Przed awansem do III ligi Wieczysta będzie musiała jeszcze pokonać rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, które zmierzają po wygraną w drugiej grupie małopolskiej IV ligi. Będzie to ostatni taki baraż na tym poziomie rozgrywkowym, ponieważ w kolejnym sezonie grupa wschodnia i zachodnia IV ligi zostaną połączone. „Słonie” idą w tym sezonie jak burza – przegrały tylko dwa mecze i mają bilans bramkowy 102-19. Bruk-Bet Termalica II będzie też rywalem Wieczystej w finale Okręgowego Pucharu Polski.

Największe emocje z udziałem Wieczystej czekają więc w czerwcu. Najpierw, 8 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej obie drużyny zmierzą się w finale Małopolskiego Pucharu Polski. Wygrana w tych rozgrywkach będzie przepustką do Centralnego Pucharu Polski. Potem 25 czerwca czeka ich pierwszy mecz w ramach barażu, a trzy dni później rewanż.

PÓŁFINAŁ MAŁOPOLSKIEGO PUCHARU POLSKI:

Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 6:2 (2:2)

Bramki: Majewski (2’, 70’), Kołodziej (8’, 47’), Jankowski (54’), Misak (72’) – Nowak (12’), Molis (29’)

Wieczysta: Plewka – Bąk (80 Porębski), Michalski, Kołodziej, Kumah (77 Guzik) – Pietras (85 Supel), Moulin (59 Mišák), Michalski – Hebel, Jankowski, Peszko (85 Linca)