Dwie porażki Wieczystej. W Turcji pójdzie jej lepiej? [SPARINGI]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W sobotę żółto-czarni wylecą na zgrupowanie w Belek. Rywalami podopiecznych trenera Franciszka Smudy będą tam drużyny z Rumunii, Norwegii, Serbii i Ukrainy.

Lider jednej z dwóch grup IV ligi w Małopolsce trenuje od niespełna miesiąca i rozegrał już dwa sparingi z drużynami występującymi w I lidze. W Krakowie przegrał 1:3 z Sandecją, a na wyjeździe 0:2 z Widzewem. 9 lutego zmierzy się z rywalem zza miedzy, którym będzie drugoligowa Garbarnią. Jesienią Brązowi rozbili Wieczystą w Pucharze Polski

Od 12 do 26 lutego piłkarze Wieczystej będą trenować w Turcji. Do Belek wracają po dwuletniej przerwie, bowiem na początku 2021 roku klub opłacił im zgrupowanie w Dubaju. W czasie zbliżającego się obozu rozegrają pięć meczów kontrolnych z Rumunami, Norwegami, Serbami i Ukraińcami.

15 lutego: CS Hunedoara (lider jednej z grup III ligi w Rumunii),
17 lutego: Skeid Oslo (beniaminek II ligi norweskiej, mistrz kraju w sezonie 1965/66),
19 lutego: FK Jedinstvo UB (lider jednej z grup III ligi w Serbii),
22 lutego: FK Podilla Chmielnick (II liga ukraińska),
25 lutego: FK Peremoga Dnipro (III liga ukraińska).

Jesienią żółto-czarni zdobyli 47 punktów w 17 meczach IV ligi i grali w 1/16 finału Pucharu Polski (wyeliminowali Chrobrego Głogów, odpadli z Garbarnią). Ich przewaga nad drugim zespołem wynosi 11 punktów, jednak wygranie grupy zachodniej nie da im awansu do III ligi. Po zakończeniu rywalizacji zostanie rozegrany baraż zwycięzców dwóch małopolskich grup IV ligi. Tabeli wschodniej z kompletem zwycięstw przewodzą rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.