Euro 2017. Warszawa traci mistrzostwa, Kraków z szansami na finał! [TYLKO U NAS]

Młodzieżowe mistrzostwa Europy U21 prawie uciekły nam przed nosa, ale możemy być największymi wygranymi. Na stadionie Cracovii może odbyć się finał!

Warszawa zbyt droga

W lipcu Polski Związek Piłki Nożnej zarekomendował UEFA siedem miast do organizacji turnieju. Były to: Warszawa, Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Lublin, Tychy oraz Kraków. Nasze miasto miało sporo szczęścia, bo na początku nie starało się o organizację turnieju i wysłało aplikację po wyznaczonym terminie. Dzięki dobrej woli PZPN-u sprawę udało się odkręcić i na stadionie Cracovii odbędą się spotkania mistrzostw.

Impreza odbędzie się od 16 do 30 czerwca 2017 roku. Od dawna zaplanowane było, że finał dostanie Warszawa, a mecz zostanie rozegrany na stadionie Legii. Jak się dowiedzieliśmy, Warszawa w ogóle ma zniknąć z mapy turnieju. – Poszło o pieniądze. Legia zażądała takich kwot, jakby na mistrzostwach chciała zarobić na roczne utrzymanie obiektu – mówi nam osoba znająca sprawę, chcąca zachować anonimowość.

Boniek kontra UEFA

Od razu o finał zaczęli zabiegać w Lublinie. Prezes Zbigniew Boniek chętnie dałby finał temu miastu, bo dzięki ścianie wschodniej wygrał wybory na szefa piłkarskiej centrali. W ten sposób odwdzięczyłby się za poparcie. Pojawił się jednak problem. UEFA zasugerowała jednak, by finał odbył się w rozpoznawalnym mieście, a Lublin takim nie jest. Do gry włączył się więc Kraków.

Gdy finał był planowany w stolicy, Kraków zabiegał o spotkanie półfinałowe. Teraz chce finał i mecz otwarcia, w którym zagrają Polacy. Może być jednak tak, że biało-czerwoni przy ulicy Kałuży zagrają wszystkie spotkania grupowe. Taka opcja jest rozważana, by drużyna nie musiała niepotrzebnie przemieszczać się w trakcie turnieju.

O komentarz do powyższych informacji poprosiliśmy PZPN. – Kalendarz meczów mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku nie jest jeszcze ustalony – odpisał nam rzecznik Jakub Kwiatkowski. Do pytania o zmianę gospodarza finału nie odniósł się w ogóle.

Losowanie pod Wawelem?

Z naszych informacji wynika również, że także pod Wawelem odbędzie się losowanie grup finałowych Euro 2017. Wstępnie została zarezerwowana sala teatralna na 600 osób w ICE Kraków. – UEFA wizytowała miejsce, jest za – mówi nasz informator.

comments powered by Disqus