Finał Pucharu Polski siatkarzy w Krakowie, ale nie w Tauron Arenie

Hala Hutnika po modernizacji fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
13 i 14 marca Kraków będzie gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy z udziałem czterech drużyn.
Zespoły będą rywalizowały w hali Suche Stawy przy ulicy Ptaszyckiego. Nigdyś, w czasach świetności Hutnika, występowali w niej medaliści mistrzostw kraju i reprezentacji Polski. Turniej będzie więc okazją do przypomnienia takich postaci jak Marek Karbarz, Wacław Golec, Marek Fornal, Robert Ratajczak, Jacek Szerszeń, Grzegorz Wagner czy Bronisław Bebel.

Hala gier obiektu powstałego w 1970 roku została zmodernizowana na przełomie 2017 i 2018 roku. Remont, a także zakup trybun mobilnych kosztował miasto ponad 5,6 mln zł. Na Suchych Stawach na dłużej miała zagościć kobieca drużyna Trefla Proximy Kraków, jednak szybko wycofała się z rozgrywek, oskarżając miasto o mało przyjazne nastawienie.

Bez kibiców

Transmisje z turnieju finałowego PP przeprowadzi Polsat Sport. Skład jest jeszcze niewiadomą, ponieważ 16 i 17 lutego odbędą się mecze 1/4 finału.  – W Krakowie zawsze był wspaniały klimat dla siatkówki, ten finał Tauron Pucharu Polski jest tylko kolejnym potwierdzeniem. Zagramy w wyjątkowym czasie pandemii, bez udziału publiczności, stąd pojawił się pomysł uczczenia wyjątkowego dla Krakowa klubu, który przed laty stanowił także bardzo ważny punkt na mapie siatkarskiej Polski – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Finał PP będzie pierwszym siatkarskim wydarzeniem w Krakowie w 2021 roku. W lipcu planowany jest kolejny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, zaś we wrześniu faza grupowa mistrzostw Europy siatkarzy z udziałem polskiej kadry.