Garbarnia szykuje niespodziankę dla mieszkańców Podgórza

fot. Julia Ślósarczyk
Rzemiślnicze lody i Flash Mob z udziałem młodych adeptów akademii ludwinowskiego klubu. Garbarnia zaprasza w niedzielę na kolejne wydarzenie w roku 100-lecia, które będzie miało miejsce na Rynku Podgórskim.

– Duma Ludwinowa od zawsze związana jest z Podgórzem, więc wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Samo serce dzielnicy, czyli Rynek Podgórski w Krakowie w niedzielne popołudnie wypełni się młodzieżą trenującą w klubie – zapowiada Rafał Stary, rzecznik Garbarni.

Starszych i młodszych kibiców Brązowych, a także tych, których serce dopiero zabije dla stulatka, organizatorzy zapraszają na godzinę 14 w niedzielę. Spotkają wtedy Młodego Lwa, oficjalną maskotkę klubu, i zostaną poczęstowani lodami rzemieślniczymi. O 15 rozpocznie się sportowy pokaz z udziałem młodych sportowców.

Flash mob w dosłownym tłumaczeniu oznacza "błyskawiczny tłum". Organizatorzy chcą zaskoczyć przechodniów niebanalną akcją.

Nowa umowa Feliksa, transfer Słomki

Seniorów Garbarni czeka w sobotę ostatni sparing. Podopieczni Macieja Musiała zagrają z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała. W ostatnich dniach nową umowę z klubem podpisał napastnik Michał Feliks. 

– Nadzieje, jakie wiążę z tym sezonem to oczywiście zdobycie jak największej liczby bramek i przede wszystkim utrzymanie się z drużyną w lidze, a być może powalczenie o coś więcej – mówi piłkarz, który podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

W kadrze pierwszego zespołu zobaczymy także Wojciecha Słomkę, byłego piłkarza Wisły, który ostatnio grał w Zagłębiu Sosnowiec. W ostatnim klubie poznał trenera Musiała, który był asystentem Kazimierza Moskala. Ofensywny piłkarz związał się z Brązowymi na rok.

– Przede wszystkim cieszę się, że udało mi się wrócić na poziom centralny. Przez ostatnie miesiące byłem wyłączony z gry ze względu na uraz spojenia łonowego. Mam nadzieję, że teraz na boisku udowodnię swoją wartość i pomogę zespołowi w walce o jak najwyższe cele – mówi wychowanek Okocimskiego Brzesko.