Giorgi Citaiszwili zasilił szeregi Wisły Kraków

fot. wisla.krakow.pl

21-letni Gruzin Giorgi Citaiszwili został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Jego kontrakt obowiązywać będzie do końca czerwca tego roku.

Giorgi Citaiszwili urodził się 18 listopada 2000 roku w izraelskim mieście Riszon Le Syjon. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał jednak w Kijowie, gdzie występował w młodzieżowych zespołach tamtejszego Dynama. W 2017 roku zawodnik został włączony do kadry pierwszej drużyny 16-krotnego mistrza Ukrainy, a 25 lutego 2019 roku zadebiutował w rozgrywkach Premier-lihi.

Wraz z początkiem 2021 roku Citaiszwili na zasadzie transferu czasowego przeniósł się do Worskłej Połtawa, by po pół roku trafić na wypożyczenie do Czornomorca Odessa. Barwy Czarno-Niebieskich reprezentował w trakcie rundy jesiennej bieżącego sezonu, notując w tym czasie 13 występów i zdobywając jedną bramkę.

Nowy nabytek Wisły to etatowy reprezentant Gruzji, który zadebiutował w zespole Krzyżowców 2 września 2021 roku i rozegrał jak dotąd siedem spotkań. Ponadto Giorgi Citaiszwili ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy, począwszy od szczebla U-16, poprzez kadrę U-20, z którą w 2019 roku sięgnął po mistrzostwo świata, a skończywszy na drużynie U-21.

Zawieszone rozgrywki

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę i zawieszeniem tamtejszych rozgrywek polskie kluby mogą kontraktować piłkarzy ukraińskich klubów do 7 kwietnia.