Goalball, dyscyplina z piłką wypełnioną dzwonkami w hali Bronowianki

Goalball to dyscyplina sportowa, która powstał jako forma rehabilitacji dla niewidomych weteranów wojennych. 22 października w hali Bronowianki osiem zespołów powalczy w XI Pucharze Polski w Goalballu Silesia Cup.
Goalball to gra drużynowa dla osób niewidomych i niedowidzących, w której najważniejszą rolę odgrywa słuch. Piłka, którą grają zawodnicy, wypełniona jest dzwonkami. Wydają one dźwięki i tym samym pomagają graczom ją zlokalizować. Podjęcie takiego wyzwania wymaga nie tylko umiejętności piłkarskich, ale również ogromnej koncentracji, doskonałej współpracy z zespołem i odwagi!

W XI Pucharze Polski w Goalballu Silesia Cup wezmą udział cztery zespoły żeńskie i cztery męskie z Polski (z Warszawy, Wrocławia i Gdańska) i drużyna z Ukrainy. Mecze odbędą się 22 października w godzinach 8-18 w hali Klubu Sportowego Bronowianka przy ul. Zarzecze 124 w Krakowie. Rozgrywki finałowe rozgrywane będą od godziny 14:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem jest Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE.
comments powered by Disqus