Gorące lato w Garbarni. Powrót i pożegnania

fot. Garbarnia Kraków
Zawodnicy Brązowych do treningów wrócą 1 lipca i przed startem II ligi pod wodzą nowego trenera Macieja Musiała rozegrają cztery sparingi. Do sztabu dołączył były zawodnik Marcin Pluta, zaś po siedmiu sezonach z zespołem pożegnał się kapitan Marek Masiuda.

Dwa sezony w klubie z ulicy Rydlówka 23 spędził trener Łukasz Surma, który po zakończeniu rozgrywek nie przedłużył umowy. Ze sztabem pierwszego zespołu pożegnali się także asystent Paweł Kaim i trener bramkarzy Marcin Chmura. Chmura z powodów osobistych definitywnie żegna się z klubem i nie będzie szkolił również młodych bramkarzy. Nowym pierwszym trenerem został Maciej Musiał, któremu będzie pomagał Marcin Pluta. 35-latek jest świetnie znany kibicom Garbarni. Wychowanek Hutnika występował w "Dumie Ludwinowa" przez niespełna 11 sezonów i pełnił rolę kapitana. Do Garbarni wrócił z Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, w której zajmował się ostatnio zespołem do lat 17.

– Bardzo miło wspominam okres, w którym byłem w Garbarni jako zawodnik i trener grup młodzieżowych. Mogę powiedzieć, że po pięciu latach ze starego budynku wracam do nowego, w zupełnie nowej roli, jako członek sztabu pierwszej drużyny. Jestem z tego dumny, że mogę pomóc tak zasłużonemu klubowi, który występuje na poziomie centralnym. W trochę innej roli, niż byłem tutaj do tej pory. Jest to dla mnie nowe doświadczenie i nie ukrywam, że się z tego bardzo cieszę – powiedział Pluta.

Kapitan odchodzi po siedmiu sezonach

W sezonie 2021/2022 w jubileuszowych trykotach Garbarni nie zobaczymy co najmniej sześciu piłkarzy, którzy brali udział w poprzednich rozgrywkach. Do macierzystych klubów wracają wypożyczeni do krakowskiego zespołu Błażej Radwanek, Bruno Wacławek, Michał Rutkowski i Jakub Górski. Po dwóch latach z klubu odszedł Jakub Kowalski, a po siedmiu pełnych sezonach - kapitan Marek Masiuda. 30-letni Masiuda rozegrał dla Garbarni 172 spotkania. Występował III, II i przez jeden sezon w I lidze.  

Kontrakty przedłużyli piłkarze, ktorzy w minionym sezonie stanowili o sile Brązowych. Roczną umowę podpisał Kamil Kuczak, a na dwa kolejne sezonu z klubem związali się Grzegorz Marszalik, Donatas Nakrosius i Dorian Frątczak.

Miesiąc na zbudowanie formy

W środę zespół wznowi przygotowania pod wodzą nowego szkoleniowca. W tym roku piłkarze mieli niespełna trzy tygodnie na odpoczynek. W pierwszej rozmowie Maciej Musiał podkreślał, że pracę trzeba dobrze zaplanować, bo nie będzie na nią wiele czasu. Inauguracja II ligi zaplanowana jest na 31 sierpnia-1 lipca.

Między treningami zespół rozegra cztery mecze kontrolne z Wisłoką Dębica (10 lipca, miejsce w trakcie ustalania), GKS-em Tychy (14 lipca w Ustroniu), Podhalem Nowy Targ (17 lipca, miejsce w trakcie ustalania) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (24 lipca, w Dankowicach).comments powered by Disqus

Aktualności

Pokaż więcej