Grzyb pierwszym przeciwnikiem bokserów Wisły w 2022 roku

Stan pomieszczeń przed remontem fot. Sekcja bokserska TS Wisła

Nowy rok przynosi zmiany w sali treningowej sekcji bokserskiej TS Wisła Kraków. Przy Reymonta 22 trwa remont, który nie doszedłby do skutku bez ludzi dobrej woli.

Sytuacja finansowa TS Wisła od lat jest bardzo trudna. Wieloletnie zaniedbania odbijają się dziś czkawką, przestarzałe obiekty są drogie w utrzymaniu, a lista potrzebnych inwestycji, nawet niewielkich, jest bardzo długa.

Poprosili o pomoc

Latem ubiegłego roku sekcja bokserska Białej Gwiazdy pokazała warunki, w jakich muszą trenować zawodnicy i zawodniczki. Grzyb, odpadające resztki farby, 30-letni ring i wszechobecny zapach stęchlizny – z trudem ogląda się zdjęcia sali i sanitariatów, a co dopiero wylewa poty w takim towarzystwie.

Zawodnicy i zawodniczki poprosili o pomoc i założyli zbiórkę na jednym z portali. Wyliczyli, że na remont potrzebują 40 tysięcy złotych. Podkreślali, że ważne są dla nich najmniejsze wpłaty. Udało się zebrać zaledwie 25 procent kwoty, ale 10 tysięcy złotych pozwoli im przynajmniej trochę poprawić stan pomieszczeń, z których na co dzień korzystają.

– Ruszyliśmy z pracami, trwa malowanie. Jeżeli zostanie nam trochę pieniędzy, to kupimy nowe lustra – mówi LoveKraków.pl trener Tomasz Winiarski, koordynator sekcji bokserskiej w Wiśle.

Sekcja z sukcesami

Sekcja bokserska Wisły powstała w styczniu 1933 roku. Na prawie 90-letni dorobek klubu składa się wysiłek wielu pokoleń zawodników, trenerów i działaczy. W tym czasie wychowano wielu mistrzów Polski, utytułowanych zawodników na międzynarodowych imprezach. Białą Gwiazdę reprezentowali między innymi Teofil Kowalski, Zbigniew Pietrzykowski, Stanisław Dragan i Andrzej Wawrzyk. Obecnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Jarosław Iwanow.