Hokej. Pasy w końcu poznały rywala w półfinale

GKS Katowice wciąż ma szansę na obronę tytułu fot. materiały prasowe

Broniący tytułu mistrza Polski GKS Katowice będzie rywalem Comarch Cracovii w półfinale obecnych rozgrywek. Dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane w czwartek i piątek na lodowisku przy ulicy Siedleckiego w Krakowie.

Podopieczni Rudolfa Rohaczka czekali osiem dni, by poznać drużynę, z którą będą walczyć o wejście do finału. Krakowianie wyeliminowali w ćwierćfinale Zagłębie Sosnowiec w czterech meczach (7:0, 9:1, 6:2, 5:4), a GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie potrzebowały aż siedmiu spotkań. Śląska rywalizacja była bardzo wyrównana, ale gdy w piątej konfrontacji jastrzębianie wygrali na wyjeździe 3:2, wydawało się, że u siebie postawią kropkę nad „i”. Mistrzowie Polski nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i w niedzielę zwyciężyli na Jastorze po dogrywce 2:1, a we wtorek przed własną publicznością 6:2.

W drugim półfinale Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z GKS-em Tychy. O złoto zagrają drużyny, które wygrają cztery mecze. Rywalizacja w parze krakowsko-katowickiej rozpocznie się 9 marca. Pierwszy mecz Unii z GKS-em odbędzie się dwa dni później.

Terminarz półfinału nr 1:

9.03, godzina 18:30: Comarch Cracovia – GKS Katowice

10.03, godzina 18:30: Comarch Cracovia – GKS Katowice

13.03, godzina 18:30: GKS Katowice – Comarch Cracovia

14.03, godzina 18:30: GKS Katowice – Comarch Cracovia

 

ewentualnie:

17.03: Comarch Cracovia – GKS Katowice

19.03: GKS Katowice – Comarch Cracovia

21.03: Comarch Cracovia – GKS Katowice