II i III liga: Podwójny awans Wieczystej i Jacek Góralski opróżniający butelkę. Nie wszystko zależy od Hutnika

Jackowi Góralskiemu, sportowcowi, lepiej pasuje z taką butelką. fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Hutnik przegrał z Kotwicą, której trzy punkty dały awans do I ligi, i nawet zwycięstwo w ostatnim meczu może nie dać baraży. Podwójnie świętowano w Wieczystej z powodu promocji drużyn do II i IV ligi. Kontrowersje wzbudziło nagranie zamieszczone przez Jacka Góralskiego. Wysoko przegrała Garbarnia.

Kotwica Kołobrzeg – Hutnik Kraków 2:0. Muszą liczyć na rywali

Minionej nocy nie spało wielu mieszkańców Kołobrzegu, bo miejscowa Kotwica, prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza, po raz pierwszy w historii awansowała na drugi szczebel rozgrywek w Polsce. Gospodarze wygrali po raz 16. w sezonie i na pewno zajmą jedno z dwóch czołowych miejsc. Hutnik zakończył serię sześciu meczów bez porażki. Uległ w debiucie trenera Macieja Musiała i teraz liderowi.

Pierwszy gol padł przed upływem 40. sekundy meczu. Musiał jest wierny swojej idei i jego drużyny mają się starać rozgrywać piłkę od bramki, z wykorzystaniem bramkarza. Tak zaczęli niedzielny mecz i szybko popełnili błąd. Po podaniu Daniela Hoyo-Kowalskiego Dorian Frątczak źle przyjął piłkę i nie dał rady tego naprawić, naciskany przez Leona Krekovicia. Z bliska trafił Jonathan Junior. Od razu po przerwie gospodarze mogli skarcić krakowian za kolejną stratę na własnej połowie, ale jeden z rywali spudłował. Po kilku minutach padł jednak drugi gol dla Kotwicy. Po świetnym zagraniu Michała Kozajdy na prawe skrzydło Łukasz Kosakiewicz wyłożył piłkę Jonathanowi Juniorowi, który strzelił z sześciu metrów.

Goście próbowali odpowiedzieć z dystansu, ale uderzali niecelnie lub interweniował bramkarz. Mało w tym meczu było gwiazdy Hutnika, Denissa Rakelsa, który został dobrze zneutralizowany przez podopiecznych Tarasiewicza. Oddali rywalom piłkę, bo taka gra im pasowała. Maciej Musiał nie miał za bardzo kim straszyć. Ta drużyna i tak w tym sezonie nie ma głębi składu, a przy kontuzjach Igorsa Tarasovsa i Marcina Wróbla oraz zawieszeniu Marcina Budzińskiego sytuacja kadrowa jest jeszcze gorsza.

By mecz z Olimpią Grudziądz nie był ostatnim w tym sezonie, Hutnik przede wszystkim musi wygrać. Będzie miał wtedy 52 punkty i zobaczy, co zrobią rywale, którzy są przed nimi. Mają 50, 51, 52 punkty i plasują się na miejscach 3-6, oznaczających rywalizację w dwustopniowych barażach. Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczną się w sobotę 25 maja o godzinie 14.

Kotwica Kołobrzeg – Hutnik Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Jonathan Junior (1., 53.).

Tabela II ligi. Źródło: 90minut.pl

Wieczysta Kraków – Świdniczanka Świdnik 1:0. Awans na trzy kolejki przed końcem

Być może w przyszłym sezonie czekają nas drugoligowe derby, bo awans z III – jako druga w kraju, po Świecie Skolwin – wywalczyła Wieczysta. Zespół Sławomira Peszki najpierw ograł beniaminka Świdniczankę Świdnik. Skromnie, ale liczyły się przede wszystkim trzy punkty, ważne po wcześniejszej wpadce w Nowym Targu. W 33. minucie do bramki trafił Dawid Kiedrowicz, który zatańczył z obrońcami, przekładał piłkę z nogi na nogę i w końcu uderzył prawą z 16 metrów.

Około godziny 14 przy Chałupnika była radość tylko ze zwycięstwa. O 20 awans Żółto-czarnych stał się faktem, bo swój mecz niespodziewanie przegrała druga Siarka Tarnobrzeg. Piłkarze i sztab zjechali się do klubu, by świętować. Jacek Góralski, były reprezentant Polski i pomocnik krakowskiej drużyny, zamieścił na Instagramie nagranie, które wzbudziło mnóstwo kontrowersji. Piłkarz chwycił za czerwoną butelkę, taką jakich wiele na półkach z alkoholem, i sam opróżnił ją do ostatniej kropelki. A może tam nie było alkoholu, tylko woda gazowana, jak wyjaśnił potem pomocnik? Tego nie sprawdzimy, w świat poszło, że na raz wypił pełną butelkę. Na pewno nie jest to dobry idol dla dzieci i młodzieży.

Awans na pięć kolejek przed końcem wywalczyły rezerwy Wieczystej, które są bezkonkurencyjne w grupie zachodniej V ligi i w przyszłym sezonie będą grały w IV. W 32. kolejce grupy IV III ligi pierwsza drużyna klubu sponsorowanego przez Wojciecha Kwietnia zmierzy się na wyjeździe z Siarką.

Wieczysta Kraków – Świdniczanka Świdnik 1:0 (1:0)

Bramka: Kiedrowicz (33.).

Tabela III ligi. Źródło: 90minut.pl

KS Wiązownica – Garbarnia Kraków 5:1. Bolesny wyjazd

Wysoką porażkę w podkarpackiej Wiązownicy zanotowali piłkarze Garbarni. Walczący o utrzyanie gospodarze ograli ich aż 5:1, choć Patryk Moskiewicz już w 3. minucie dał prowadzenie Garbarni. Brązowi stracili z tym zespołem komplet punktów, ponieważ jesienią w Krakowie było 1:3.

25 maja Garbarnia podejmie Podlasie Biała Podlaska.

KS Wiązownica – Garbarnia Kraków 5:1 (3:1)