Inwestycje ZIS cieszą mieszkańców i są nagradzane w prestiżowych konkursach

fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Pod koniec września dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal wrócił z Warszawy z dwoma nagrodami przyznawanymi w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Inwestycje nadzorowane przez ZIS od lat zbierają laury nie tylko na arenie ogólnopolskiej.

28 września w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie PZITB Budowa Roku 2020 EDYCJA XXXI. Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej zostały wyróżnione nagrodami II stopnia za realizację basenu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków i Centrum Zapaśniczego KS Bieżanowianka.

„Nagrodzone budowy stanowią najlepsze z najlepszych z oddanych do użytkowania w roku 2020. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, nowoczesnymi – często innowacyjnymi – rozwiązaniami technologicznymi, spełniają najwyższe standardy organizacji pracy oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – poinformowali organizatorzy konkursu.

Fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Dla inwestycji przy ulicy Lipowskiego w Bieżanowie to już drugie wyróżnienie. W zeszłym roku Centrum Zapaśnicze znalazło się na podium w głosowaniu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, która jest przyznawana co dwa lata. Organizatorzy obrali sobie za cel wspieranie wartościowych realizacji architektonicznych nawiązujących do współczesnych standardów, sprzyjających ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

Za 2017 rok nagrodę III stopnia w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa otrzymała hala sportowa z zapleczem dla Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Grochowskiej.

Utytułowana hala

Jedną z najbardziej udanych inwestycji ostatnich lat okazała się Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy al. Focha, zaprojektowana przez Biuro Lewicki Łatak. Obiekt oddany do użytku w 2018 roku świetnie wkomponował się w okolice rzeki Rudawy i krakowskich Błoń, a także stał się miejscem rywalizacji i integracji osób z niepełnosprawnościami. W 2019 roku hala znalazła się na liście pięciu wyróżnionych realizacji przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski „w uznaniu za formę obiektu wpisanego w krajobraz naturalny oraz dostosowanie założenia do potrzeb niepełnosprawnych sportowców”.

Inwestycja nadzorowana przez ZIS zbierała laury także w Grand Prix konkursu Nagroda Roku 2018 SARP, Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” i w głosowaniu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza (najlepsza realizacją w kategorii architektura użyteczności publicznej).

Fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Budowniczy Polskiego Sportu XX-lecia

Dwa lata temu Kraków został wyróżniony podczas Gali Sportowa Polska 2019 – XX lat budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce. W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Miasto Kraków, prezydent Jacek Majchrowski, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i dyrektor Krzysztof Kowal otrzymali tytuł „Budowniczy Polskiego Sportu XX-lecia”.

Statuetka została przyznana Krakowowi „za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie”.

W kategorii „Sportowy Obiekt Roku 2019” doceniona została realizowana przez ZIS modernizacja i rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Władysława Kawuli dla Klubu Sportowego „Prądniczanka”. Wyróżnione zostały także inne krakowskie inwestycje sportowe: Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, Stadion Miejski Cracovia i Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta. Kraków otrzymał również tytuł „Sportowej Gminy 2019”.

„Perełka z Eisenberga” mocnym kandydatem do nagrody

Działalność ZIS od ponad dekady sprawia, że mieszkańcy mają coraz większy dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej, która jednocześnie jest doceniana za ciekawe rozwiązania zarówno technologiczne, jak i estetyczne. Patrząc na niedawno oddane obiekty, można się spodziewać kolejnych wyróżnień. Szansę na nagrodę ma oddana w tym roku Przystań Na Eisenberga z pływalnią, strefą saun, fitness i siłownią. Powstałe dwa budynki są idealnym połączeniem ciekawego stylu architektonicznego z funkcjonalnością.

– Obiekt przy ulicy Eisenberga to perełka – mówił Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS, w czasie wizyty gospodarskiej.

Fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

 

 

 

comments powered by Disqus