Jakub Błaszczykowski promuje akademię Wisły. Wkrótce dni otwarte

Dni Otwarte Akademii Wisły Kraków zbliżają się wielkimi krokami. W dniach 8-10 czerwca na stadionie przy ulicy Reymonta pokazanie swoje piłkarskie walory będą mogli pokazać chłopcy i dziewczynki urodzeni w latach 2010-2015.
– Każdy z nas ma marzenia, ja również je miałem. Teraz musimy zrobić wszystko, aby było nas - reprezentantów Wisły Kraków - coraz więcej. Zależy nam na tym, by akademia stale się rozrastała, stanowiąc o sile Białej Gwiazdy! Jestem przekonany, że młodzi zawodnicy są w stanie spełniać piłkarskie cele, jakimi są debiuty przy R22 czy w ekstraklasie – mówi Jakub Błaszczykowski, współwłaściciel Białej Gwiazdy i kapitan pierwszej drużyny.

Na Dni Otwarte Akademii Wisły Kraków obowiązuje rejestracja [KLIKNIJ]

1 lipca 2020 roku Akademia Wisły Kraków została włączona w struktury piłkarskiej spółki. Szkolenie młodzieży prowadzone jest w Krakowie (roczniki od U-7 do U-15) i w Myślenicach (U-17, U-18) i obejmuje ponad 250 sportowców, w tym 15 dziewczynek urodzinych w latach 2011-2014. Od nowego sezonu akademia zamierza utworzyć również minimum dwie grupy U-11 i U-9.

W nowej edycji rozgrywek kademia planuje stworzyć trzy równoległe grupy U-7 (rocznik 2015), U-8 (r. 2014) i U-9 (r. 2013) w dziale Grassroots, a także dwie kolejne w rocznikach 2012, 2011 i 2010.

– Dużą popularnością cieszą się także sobotnie zajęcia Wisła Junior, na które uczęszcza już ponad setka dzieci urodzonych w latach 2015-2018 – informuje Karolina Biedrzycka, rzeczniczk prasowa klubu.

Od niespełna roku dyrektorem akademii jest Krzysztof Kołaczyk, zaufany człowiek Jakuba Błaszczykowskiego, który wcześniej pracował między innymi w Rakowie Częstochowa.

– Wiemy, w jak dużym i istotnym dla środowiska miejscu pracujemy i widzimy też, jak wiele dzieci pragnie grać z białą gwiazdą na piersi. To główny powód, dla którego od nowego sezonu będziemy chcieli poszerzyć fundamenty szkolenia. Przygotowujemy się do stworzenia odpowiednich warunków do pracy dla nowych członków naszej akademii. Planujemy i kompletujemy sztab. Mogę także zdradzić, że od sezonu 2021/2022 do jednej z nowych grup dołączy postać, która w historii Wisły zdążyła się już zapisać – mówi Kołaczyk.

Akademia zatrudnia obecnie ponad 20 trenerów piłki nożnej, czterech trenerów przygotowania motorycznego, trzy osoby odpowiedzialne za szkolenie bramkarzy, , dwóch psychologów, trenera mentalnego i pięciu fizjoterapeutów. Nad prawidłowym funkcjonowaniem pionu sportowego czuwa trzech koordynatorów.