Jednak ośmiu rywali Comarch Cracovii o mistrzostwo Polski. Pierwsze mecze krakowian w lidze przełożone

Trening Comarch Cracovii w Popradzie fot. cracovia.pl

Sezon Polskiej Hokej Ligi ruszy 9 września, jednak hokeiści Cracovii będą wtedy skupieni na Lidze Mistrzów i pierwszy mecz z polskim rywalem rozegrają dopiero tydzien później. Wczesną jesienią zespół Rudolfa Rohaczka czeka także walka o Superpuchar Polski.

Dopiero w ubiegłym tygodniu poznaliśmy ostateczny skład hokejowej ekstraligi na sezon 2022/2023. Środowisko i kibice STS Sanok byli już pogodzeni z wycofaniem drużyny z rozgrywek, a Polski Związek Hokeja na Lodzie miał już przygotowany terminarz zakładający grę tylko ośmiu drużyn. Sytuacja sanockiego klubu stała się trudna po czerwcowym pożarze na terenie zakładu Ciarko, głównego sponsora drużyny, który postanowił ograniczyć wsparcie dla hokeja. Nic dziwnego, bo straty wyceniono aż na 25 milionów złotych.

Ku uciesze sympatyków klubu, sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Udało się pozyskać nowych sponsorów, którzy zapewnili wymagany minimalny budżet na sezon 2022/2023.

– Okazało się, że walka do końca i nieustępliwość przynosi efekty nie tylko na boisku, ale także w biznesie sportowym. Nie lubię przegrywać, więc nie złożyłem broni do końca. Dlatego dziś, drodzy kibice, sympatycy hokeja, chciałbym poinformować, że w ostatnich dniach dużo czasu poświęciłem na pozyskanie partnerów biznesowych do sfinansowania występów naszej drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywek – poinformował 20 lipca, Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Pięć rund na początek

Schemat rozgrywania meczów będzie taki sam, jak w poprzedniej edycji. W sezonie zasadniczym, który będzie się składał z pięciu rund, każdy zespół rozegra po 40 spotkań. Pod koniec lutego rozpocznie się faza play-off (od ćwierćfinałów). Pierwsza kolejka odbędzie się 9 września, a mistrza Polski poznamy najpóźniej 6 kwietnia. Na początku września Comarch Cracovia zacznie walkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów i jej spotkania z kolejek 1-3 z Energą Toruń, STS Sanok i Zagłębiem Sosnowiec zostały przełożone na późniejszy termin. Z polskim rywalem po raz pierwszy zmierzą się u siebie 16 września, gdy na lodowisko przy ulicy Siedleckiego przyjedzie Podhale Nowy Targ.

19 października Pasy, jako zdobywca Pucharu Polski, zagrają z mistrzem kraju GKS-em Katowice o Superpuchar Polski. Według informacji serwisu hokej.net, mecz jest planowany w Krakowie. PZHL poinformował również o terminie turnieju finałowego krajowego Pucharu, w którym udział wezmą cztery najlepsze zespoły po dwóch rundach ekstraligi. Spotkania odbędą się od 28 do 30 grudnia.

Osiem sparingów

Zespół Rudolfa Rohackza jest po zgrupowaniu w Popradzie i obecnie trenuje na swoich obiektach. Na prośbę Re-Plast Unii Oświęcim dokonano zamiany gospodarza meczów towarzyskich z wicemistrzami Polski, które odbędą się 4 i 18 sierpnia na lodowisku przy ulicy Siedleckiego w Krakowie. Zespół musi też wybrać nowego kapitana, który zastąpi Martina Dudasa.

– Zgrupowanie służyło również temu, by ta drużyna zżyła się ze sobą. Jako trenerzy chcieliśmy też przyjrzeć się zawodnikom, poznać ich charakter, wpływ na szatnię i zdolności przywódcze. Pierwsze sparingi gramy dopiero w sierpniu, mamy więc sporo czasu na wybór kapitana – powiedział w rozmowie z klubowym serwisem czeski szkoleniowiec Pasów.

Aktualny terminarz meczów kontrolnych:

4.08: Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim

10.08: Comarch Cracovia – GKS Katowice

12.08: HK Poprad – Comarch Cracovia

16.08: GKS Katowice – Comarch Cracovia

18.08: Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia

23.08: Dukla Michalovce – Comarch Cracovia

25.08: Comarch Cracovia – Dukla Michalovce