Juvenia. Awans rugbistek i brązowe medale Smoków

Rugbistki Juvenii Kraków fot. mat. prasowe

Miniona niedziela upłynęła pod znakiem rugby siedmioosobowego. W Krakowie panie rywalizowały w V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, a w Sochaczewie panowie toczyli finałowe boje o medale.

Smoki spisały się doskonale broniąc trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej i sięgając po brązowe medale, a ich koleżanki, na własnym boisku awansowały do Ekstraligi.

Będzie niespodzianka?

Krakowianki, w ramach piątego turnieju cyklu rozegrały cztery mecze. Pierwsze dwa wygrały bardzo pewnie, rozbijając KS Rugby Gietrzwałd 61:0 i Venol Atomówki Łódź 54:0. Starcia o miejsca okazały się już zdecydowanie bardziej wymagające. W pierwszym rugbistki Juvenii pokonały 26:17 drugą drużynę Legii Warszawa, by w boju o piąte miejsce minimalnie ulec Biało-Zielonym Ladies II z Gdańska 14:19.

Mimo tej przegranej, Juvenia wywalczyła miejsce w Ekstralidze i podczas kolejnego turnieju będzie walczyć w pierwszej czwórce z trzema czołowymi zespołami polskiej ligi. Odmłodzony w tym roku skład drużyny prowadzonej przez Łukasza Kościelniaka i Jana Głazka pokazał już, że potrafi nawiązać walkę z czołówką. Dlatego dziewczyny spod Wawelu liczą, że uda im się sprawić niespodziankę i po raz pierwszy w tym roku pokonać jedną z faworyzowanych ekip.

Turniej w Krakowie padł łupem Biało-Zielonych Ladies, które po zaciętym boju, pokonały w finale Legię Warszawa 22:14. Puchar za trzecie miejsce wywiozły ze stolicy Małopolski poznańskie Black Roses, odprawiając w meczu o „brąz” AZS AWF Warszawa 40:12.

Drużyna pokazała pazury

Tymczasem w Sochaczewie, seniorzy Juvenii walczyli o utrzymanie trzeciego miejsca w mistrzostwach Polski w rugby 7. Młody skład, w którym wszyscy zawodnicy byli poniżej 23 roku życia po raz kolejny pokazał pazur. Nie udało się co prawda pokonać srebrnych i złotych medalistów, czyli Orkana Sochaczew i królującej w Polsce od trzech lat Posnanii, niemniej w najważniejszym starciu turnieju, Smoki rozbiły Skrę Warszawa 31:5.

Tym samym siódemka z Krakowa zajęła trzecie miejsce i sięgnęła również po brązowe medale mistrzostw Polski. Choć już w tym roku młodzi rugbiści z Krakowa mieli apetyt na więcej, to z ambicjami muszą poczekać na kolejny sezon, a wówczas, z większym bagażem doświadczeń z pewnością będą stanowić znacznie poważniejsze zagrożenie.