Kłopoty basenu Korony po wymianie okien

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższych miesiącach w pływalni przy ulicy Kalwaryjskiej musi zostać zamontowana tymczasowa instalacja osuszająca, która ma zapobiec dalszej korozji niektórych elementów budowlanych.

Zabytkowe budynki Klubu Sportowego Korona od kilku lat są modernizowane. W 2017 roku odnowiona została elewacja budynku administracyjnego i basenowego. Docieplone zostały stropodachy, wykonano izolację przeciwwodną tarasów i dachów oraz poddano renowacji mozaiki na ścianach frontowych.

Do czasu kompleksowego remontu

Obiekt nie straszy już swoim wyglądem, ale wymiana stolarki w hali basenu spowodowała nadmierne wykraplanie wody na ścianach i oknach pomieszczenia. Zarząd Infrastruktury Sportowej rozpisał przetarg na wykonanie tymczasowej instalacji osuszającej. Ma zapewnić prawidłowe funkcjonowanie pływalni do czasu wykonania kompleksowego remontu całego obiektu – wspomóc istniejący system wentylacyjny i zapobiec dalszej korozji elementów budowlanych pomieszczenia. ZIS niedługo rozstrzygnie przetarg. Miejska jednostka chce, by prace zakończyły się do 1 lipca.

W budżecie na 2019 rok znalazły się dwa miliony złotych na dalsze prace remontowe obiektów Korony. – Nie znamy jednak terminu rozpoczęcia kompleskowego remontu hali basenu – mówi Paweł Popławski z ZIS.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus