Kluby apelują do kibiców. „Każdy kibic powinien zaszczepić się przeciw COVID-19”

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Przedstawiciele Wisły Kraków, Cracovii i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wraz z wojewodą i prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej podpisali apel do kibiców, by zaszczepili się przeciw COVID-19 i zachęcali do tego innych. Częścią akcji będzie również organizacja punktów szczepień przy okazji najbliższych meczów Ekstraklasy.

W naszym województwie do tej pory wykonano blisko trzy miliony szczepień, ale – jak sygnatariusze podkreślili w apelu skierowanym do kibiców – to wciąż za mało.

– Każdy kibic – ramię w ramię – powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zaszczepić się przeciwko COVID-19. To jedyna skuteczna broń w walce z pandemią. To jedyna recepta, abyśmy jesienią mogli zasiąść na stadionach przy Reymonta, Kałuży czy w Niecieczy. Chcemy w tym najważniejszym dla nas meczu – meczu o zdrowie – rozgromić COVID-19! – czytamy w apelu.

Nie chcemy pustych trybun

Dla kibiców szczególnym argumentem przekonującym do szczepień powinien być fakt, że w związku z pandemią konieczne było wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu ze stadionów.

– Nie chcemy już oglądać pustych aren sportowych. Chcemy słyszeć prawdziwy doping kibiców, który zatrzęsie fundamentami małopolskich stadionów. Chcemy być świadkami zwycięstw naszych piłkarzy i być z nimi na dobre i na złe. Chcemy czuć atmosferę wiszącej w powietrzu bramki, aby móc znów wybuchnąć z radości – napisano w apelu.

– Wszyscy gramy do jednej bramki. W tym ważnym meczu jesteśmy jedną drużyną, która wygrywa tę trudną rywalizację. Musimy być odpowiedzialni – za siebie, ale i za tych, którzy siedzą obok na stadionie. Niech naszym wspólnym celem będzie to, aby stadiony nie stały puste, a drużyny mogły być wspierane przez swoich fanów. To zależy tylko od nas. Piłka jest w grze. Jeszcze mamy szansę na wspólne zwycięstwo, a ten mecz wygramy tylko dzięki szczepieniom! – dodano.

Dwunasty zawodnik

– Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem! Zachęcajcie swoich braci po szalu, aby dołączali do naszej wspólnej akcji. Szczepienia to szansa na powrót do normalności, którą znamy sprzed pandemii. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Wygrajmy ten mecz! Dla siebie, dla rodziny, dla kibiców z całej Małopolski! Nie pozwólmy na to, aby pandemia zabrała nam radość ze zwycięstw naszych piłkarzy. Chcemy być z nimi, świętować z nimi i dopingować ich. Piłka jest po naszej stronie, wygrajmy z koronawirusem! Bądźmy razem przeciwko COVID-19! – zaapelowali sygnatariusze we wspólnym liście do kibiców.

comments powered by Disqus